Word na PC ma groźnego konkurenta. Word na Androidze ma już 1 miliard użytkowników

Word na PC ma groźnego konkurenta. Word na Androidze ma już 1 miliard użytkowników

 Wojciech Błachno
Wojciech Błachno
14:53
15.07.2019
923 wyświetlenia

Microsoft ma co świętować, bo osiągnął właśnie mały sukces na rynku mobilnym, na którym wciąż jest obecny za pośrednictwem swoich aplikacji na systemy Android i iOS. Sukces ten osiągnął właśnie na systemie Android i dotyczy on chyba najpopularniejszej z aplikacji pakietu Office. Mobilny Word osiągnął właśnie próg 1 miliarda użytkowników!

Word Google Play

Zgodnie z tym, co deklaruje Google, obecnie są ponad 2 miliardy aktywnych użytkowników Androida, co oznacza, że prawie połowa z nich używa mobilnej wersji Worda na Androidzie. Co jeszcze ciekawsze, pakiet Office jest obecnie zainstalowany na około 1,5 miliarda komputerów.

Oznacza to, że mobilny Word jest na doskonałej drodze do tego, by wkrótce prześcignąć swojego komputerowego protoplastę. Worda będzie używać więcej użytkowników Androida niż komputerów! Chociaż jakby się tak głębiej zastanowić, to prawdopodobnie już ta granica została przekroczona, jeśli weźmiemy pod uwagę również użytkowników wersji na iOS.

Reklama

Taki stan rzeczy absolutnie nie dziwi, bo po pierwsze, mobilny Word jest naprawdę świetnie oceniany przez użytkowników (4,5/5 gwiazdki przy 3,5 milinach ocen w Sklepie Google Play), a po drugie na telefonie spędzamy zdecydowanie więcej czasu niż na komputerze.

Duże ekrany smartfonów sprawiają, że edycja czy po prostu przeglądanie dokumentu w mobilnej wersji Worda jest naprawdę wygodne. A czy wy używacie mobilnego Worda na Androidzie? Czy uważacie, że jest to świetna aplikacja? Czy może wolicie jedną z dostępnych alternatyw?


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/microsoft-word-hits-1-billion-installs-on-android/

Polecamy również w kategorii Office na Androidzie