Menu kategorii
 • Windows XP - stabilnym systemem operacyjnym

  Windows XP - stabilnym systemem operacyjnym

   Microsoft
  Microsoft
  00:00
  03.04.2006
  2712 wyświetlenia

  Raport z testów przeprowadzonych przez eTesting Labs Inc. pokazuje, że "Windows XP Professional jest systemem znacząco bardziej niezawodnym od Windows 98 Second Edition Gold" w testach porównawczych obu systemów. Dla przedsiębiorstw, największe znaczenie może mieć fakt, że użytkownicy Windows XP spędzą mniej czasu na rozmowach z pomocą techniczną mogąc przeznaczyć go na wykonywanie powierzonych im zadań.

  Każdy z systemów operacyjnych został zainstalowany na czterech stacjach roboczych. Następnie komputery zostały poddane testom. Testy trwające siedem dni przez 24 godziny na dobę zostały zaprojektowane w taki sposób by odzwierciedlić warunki, w których pracuje typowy komputer PC wykorzystywany przez użytkownika domowego przez 31 dni. Do testu dołączono także cztery komputery pracujące z systemem Windows 2000 Professional.

  Windows XP zachowuje się stabilnie podczas testów

  W czasie trwania całego testu na żadnym z komputerów pracujących z systemem Windows XP Professional nie wystąpił ani jeden błąd aplikacji lub samego systemu.

  W tym samym czasie komputery pracujące z systemem Windows 98 Second Edition często wymagały restartu. Średnia długość czasu pracy pomiędzy niezbędnymi restartami Windows 98 Second Edition wyniosła 15.7 dni pracy użytkownika co odpowiada połowie czasu wymaganego przez pozostałe dwa z testowanych systemów.

  eTesting Labs, część przedsiębiorstwa ZD Labs Ziff Davis Media znana poprzednio pod nazwą ZD Labs, oferuje niezależne testy oraz prace badawcze związane głównie z sektorem teleinformatycznym oraz siecią Internet. Po wykonaniu testów Windows XP, przedstawiciele laboratorium stwierdzili, że:

  • “Po zakończeniu liczenia pojawiających się błędów aplikacji i systemu stwierdziliśmy, że Windows XP Professional pracuje stabilnie około 30 razy dłużej od stabilnego czasu pracy systemu Windows 98 SE."
  • “Choć testy z innym zestawem aplikacji mogą dać inne rezultaty, nasze badania potwierdzają, że system Windows XP Professional jest znacząco bardziej niezawodny od systemu Windows 98 SE.”

  Elementy podnoszące niezawodność Windows XP

  Windows XP posiada wiele nowych cech zapobiegających pojawianiu się problemów związanych z pracą systemu ograniczając w ten sposób czas przestojów i pozwalając Ci na podniesienie Twojej produktywności.

  Windows XP Professional bazuje na sprawdzonym kodzie Windows 2000, wykorzystującym 32 bitową architekturę oraz całkowicie zabezpieczony model pamięci.

  Zmiany wpływające na podniesienie niezawodność Windows XP zostały dokonane bezpośrednio w samym systemie operacyjnym, oprogramowaniu i urządzeniach pracujących z systemem oraz w sposobie w jaki system reaguje na działania użytkownika.

  Z podwyższonej niezawodności systemu skorzystasz na kilka sposobów, do których można zaliczyć: większą kompatybilność aplikacji, udoskonaloną obsługę urządzeń, nowy, prosty sposób zamykania aplikacji nie odpowiadających na żądania użytkownika, udoskonalenia dokonane w procesie instalacji i aktualizacji systemu, udoskonalenia związane z przeprowadzaniem kopii zapasowych i odtwarzania stanu systemu.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Raporty