Menu kategorii
 • Windows Server Insider Preview z kompilacją 16267

  Windows Server Insider Preview z kompilacją 16267

   Amadeusz Labuda
  Amadeusz Labuda
  11:14
  23.08.2017
  2113 wyświetlenia

  W dniu wczorajszym pojawiła się nowa kompilacja Windows Server Insider Preview, oznaczona numerem 16267. We wpisie na blogu Microsoft Dona Sarkar podała informacje takie jak znane błędy i główne założenia, jednak zabrakło tam najważniejszej chyba dla testerów rzeczy – listy nowości. Zamiast niej pojawiło się krótkie stwierdzenie, że build 16267 nie zawiera żadnych nowych elementów. Wychodzi więc na to, że do czynienia mamy z aktualizacją której jedynym zadaniem jest załatanie niektórych występujących dotychczas błędów.

  Windows Server Insider Preview kompilacja 16267

  Znane błędy i problemy:

  • Część kluczowych funkcjonalności powiązanych z Zestawami Klastrów nie jest obecna w tym buildzie.
  • Jeśli na komputerze uruchomione jest środowisko Windows Preinstallation Environment (WinPE) znajdujące się na dysku lokalnym, partycja systemowa zawierająca obraz WinPE (boot.wim) nie przypisuje dyskowi odpowiedniej litery. Skutkuje to możliwością pojawienia się problemów z automatyzacją.
  • Podczas połączenia z zaporą niektóre procesy mogą się zawiesić. Aplikacje korzystające z nich mogą stać się nieresponsywne do czasu wymuszenia ich restartu, z powodu błędu (0xCFFFFFFF) w bibliotece API zapory systemu Windows (FIrewallAPI.dll), występującego gdy biblioteka jest zablokowana w portach zaawansowanych (ALPC) podczas próby diagnostyki niepowodzenia połączenia i pobrania informacji.
  • Sprawdzanie błędów podczas naprawy woluminu: podczas procesu naprawy woluminu w klastrze może zdarzyć się błąd zatrzymujący go. Zaleca się wtedy restart komputera, utrata lub uszkodzenie danych nie powinno mieć miejsca.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://www.onmsft.com/news/microsoft-releases-windows-server-insider-preview-build-16267

  Polecamy również w kategorii Windows Server 2016