Menu kategorii
 • Windows Server Hyper-V w chmurze SUSE

  Windows Server Hyper-V w chmurze SUSE

   Krzysztof Kapustka
  Krzysztof Kapustka
  13:35
  01.05.2013
  2023 wyświetlenia

  Firmy Microsoft i Novell zawarły porozumienie, na mocy którego w infrastrukturze chmury SUSE będzie można uruchamiać obciążenia Windows Server Hyper-V. Będzie ono stanowić rozszerzenie umowy dotyczącej współpracy pomiędzy firmami, zawartej na okres sześciu lat.

  Zawarte porozumienie umożliwi automatyczną instalację węzłów obliczeniowych Hyper-V w systemach opartych na infrastrukturze chmury SUSE: Organizacje mogą ustandaryzować swoje "otwarte" chmury na tym samym hiperwizorze Microsoft, z którego będą także korzystać w swoich prywatnych chmurach, takich jak Windows Azure, lub na maszynach z Windows Server, wykorzystywanych w centrach danych.

  Kilka tygodni temu Microsoft świętował swoją pierwszą rocznicę otwarcia filii Microsoft Open Technologies, stworzonej z myślą o licznych otwartych systemach i społecznościach. Nie jest to zatem pierwszy produkt mający działać we współpracy z SUSE - w przeciągu ostatniego roku Microsoft wydał na tę platformę kilka różnych narzędzi, jak chociażby SUSE Manager Management Pack for System Center, pozwalający na zarządzanie serwerami linuksowymi z poziomu narzędzi Microsoft.

  Jak widać Microsoft nieustannie inwestuje w swoją technologię Hyper-V, co potem przekłada się na opisywane przez nas niedawno zwiększenie udziału w rynku wirtualizacji do 30%, kosztem jej obecnego lidera - VMware.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: http://blogs.technet.com/b/openness/archive/2013/04/30/suse-cloud-openstack-windows-server-hyper-v.aspx

  Polecamy również w kategorii Microsoft Servers