Windows Insider Program ma nową szefową. Kim jest?

Windows Insider Program ma nową szefową. Kim jest?

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
18:52
23.03.2020
711 wyświetlenie

Bezkrólewie w programie Windows Insider trwało niebywale długo, bo ponad 5 miesięcy. W pierwszej połowie października dotychczasowa szefowa, Dona Sarkar, została przeniesiona na inne stanowisko, a program trafił pod tymczasową opiekę Iana Todda. Okres ten dobiegł końca, a nowo mianowaną liderką Windows Insider została Amanda Langowski.

Ponad pięciomiesięczny okres bez oficjalnego szefostwa to nowość w 5-letniej historii programu. Pierwsze przekazanie sterów dużego, czerwonego przycisku odbyło się właściwie z ręki do ręki. Miało to miejsce w połowie 2016 roku, kiedy to pierwszy szef, Gabe Aul, po wyjątkowo intensywnym okresie rozstał się z programem na dobre. O kolejnej zmianie Microsoft powiadomił dzisiaj. Informację tę przekazał Panos Panay.

Pięć lat temu zaprosiliśmy naszych najbardziej namiętnych i zawziętych klientów, by pomagali nam kształtować przyszłość Windows. Od tamtego czasu Windows Insider Program rozrósł się do społeczności 18 milionów osób, których entuzjazm dla Windows głęboko wpłynął na produkty i funkcje, które budujemy.

W ciągu pierwszych 30 dni jako lider Windows, które spędziłem na słuchaniu, nauce i pracy z zespołem nad tworzeniem wizji następnej ery Windows, byłem pod wrażeniem grupy Insiderów i poziomu oddania oraz wiedzy, którą mają. Zwykle mówimy, że produkty są odzwierciedleniem ludzi, którzy je tworzą. Szczerze w to wierzę. (...) Aby utrzymać ten pęd i dalej wzrastać oraz wprowadzać innowacje w Windows, jasne jest, że potrzebujemy odpowiedniej osoby, która poprowadzi tę potężną społeczność do następnej ery. Dlatego jestem podekscytowany, ogłaszając Amandę Langowski jako nową szefową Windows Insider Program.

Pasja Amandy do Windows jest oczywista w jej 20-letniej karierze w Microsoft, która zaczęła się od koordynowania programów beta dla Windows. Od tamtego czasu jest nadzwyczajną i oddaną twórczynią produktu w firmie. Poznając Amandę, jedna rzecz staje się natychmiast oczywista — to jej pasja dla feedbacku klientów i pozytywny wpływ, jaki ma na nasze produkty. Można to było zobaczyć w jej pracy, gdy kierowała Flighting Platform Team, nie tylko koordynując wydania każdego builda, który zmierzał do Insiderów, ale też zarządzając naszymi możliwościami ustawień Insider, ostatecznie ustanawiając jeden z najpotężniejszych strumieni feedbacku klientów, jaki posiadamy. (...)

Nie tylko szczerze wierzę w potęgę tego programu, ale też nie mogę się doczekać pracy ramię w ramię z Amandą, by realizować tę wizję przyszłości programu Windows Insider.

— Panos Panay, Chief Product Officer, Microsoft

Amanda Langowski wydaje się idealną osobą na to stanowisko przynajmniej z kilku powodów: jest Microsoftową "weteranką" z wieloletnim stażem, nadzorowała program testowy Windows już 20 lat temu i rozkręciła jeden z największych systemów feedbacku w firmie. Dzięki temu mamy pewność, że program Insider znalazł się w dobrych rękach.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://blogs.windows.com/windowsexperience/2020/03/23/announcing-the-new-lead-for-the-windows-insider-program/

Polecamy również w kategorii Windows Insider