Windows Holographic z pierwszą aktualizacją. Nowe urządzenia coraz bliżej

Windows Holographic z pierwszą aktualizacją. Nowe urządzenia coraz bliżej

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
16:35
01.06.2016
0 komentarzy
2218 wyświetleń

Pierwsze egzemplarze HoloLens Development Edition trafiły na rynek 2 miesiące temu. Od tego czasu Microsoft obserwuje poczynania deweloperów, wykorzystujących technologię w usprawnianiu wielu zadań: zamawiania obiadów, odnajdywania drogi czy robienia zakupów. Korzystając z okazji, firma ogłosiła, że rozpoczęła wysyłkę urządzeń do deweloperów, którzy załapali się na drugą falę rejestracji.

Majowa aktualizacja Windows Holographic dostarcza nowości funkcjonalnych z zakresu najważniejszych "zmysłów", którymi obdarzony jest HoloLens. Pokazuje to, ile jeszcze pracy czeka twórców, nim produkt stanie się gotowy, by wejść na rynek konsumencki. "Dziś mamy kolejny specjalny moment w naszej holograficznej podróży. Z radością mogę ogłosić pierwszą główną aktualizację Windows Holographic! Od chwili premiery słuchaliśmy waszego feedbacku. Wiele z uaktualnień to rzeczy, o które nas prosiliście" - pisze Alex Kipman, Technical Fellow z Windows and Devices Group w Microsoft. Co ciekawe, konsumencka wersja HoloLens lub innych urządzeń z Windows Holographic może nadejść jeszcze w tym roku. Jak tłumaczy Terry Myerson, lider Windows and Devices Group, "Nie spodziewajcie się ich w następnym tygodniu. Naprawdę, nasi partnerzy potrzebują jeszcze pewnych rozszerzeń. Musimy ukończyć dla nich platformę, ponieważ wiele się uczymy z tych wczesnych zaangażowań". Perspektywa znacznie się jednak skróciła: "dzielą nas miesiące, nie lata".

Wróćmy jeszcze do samej aktualizacji. Zorientowana na holograficzne urządzenia wersja Windows 10 otrzymała uaktualnienia w następujących obszarach:

  • Wielozadaniowość - możliwość uruchamiania trzech oddzielnych aplikacji jednocześnie.
  • Wejście - możliwość podłączenia poprzez Bluetooth standardowej myszy w HoloLens. Jej działanie zostało dostrojone do zmiany rozmiaru i przenoszenia hologramów. Poprawiono też obsługę klawiatury.
  • Głos - pojawiły się nowe komendy głosowe, za pomocą których można dokonywać interakcji z hologramami (np. "powiększ" albo "obróć się twarzą").
  • Edge - przeglądarka posiada wsparcie dla wielu wyczekiwanych funkcji, w tym dla kart.
  • Zdjęcia - aplikacja Zdjęcia pozwala przypinać pliki graficzne bez obramowań i innych dodatków. Ściany już nigdy nie będą takie same!

To tylko najważniejsze z nowości. Więcej informacji wraz z grafikami znajdziecie w notach wydawniczych, umieszczonych na stronie z dokumentacją w Windows Dev Center.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://blogs.windows.com/devices/2016/05/31/hololens-development-edition-updates/

Polecamy również w kategorii HoloLens

Komentarze

Skomentuj

Autor