Windows 8 - szybszy i bardziej gadżeciarski?

Windows 8 - szybszy i bardziej gadżeciarski?

 Adam Stępień
Adam Stępień
16:33
29.06.2010
6416 wyświetleń
W sieci pojawiło się sporo plotek na temat priorytetów, jakie mają przyświecać zespołowi tworzącemu nowy OS Microsoftu, czyli Windows 8. Z udostępnionego, dość ubogiego w konkretne treści dokumentu wynika, że Microsoft został wyraźnie zainspirowany polityką i sposobem budowania więzi z klientem, na którym od lat bazuje Apple.

Jeśli chodzi o konkretne zmiany, to dość dużo miejsca poświęcono różnorakim aspektom przyspieszenia działania systemu. Windows 8 ma więc nie tylko o wiele szybciej się uruchamiać po włączeniu komputera, ale również znacznie sprawniej reagować na procedury uśpienia i logowania. To samo ma dotyczyć najważniejszego aspektu działania każdego systemu operacyjnego, czyli uruchamiania i działania aplikacji. Jeszcze bardziej przejrzysty i intuicyjny ma być również interfejs systemu. Microsoft postanowił również uszczęśliwić miłośników gadżeciarskich opcji. Windows 8 pozwoli nam zalogować się po rozpoznaniu naszej twarzy (co oczywiście wymagać będzie kamery internetowej), będzie miał również zaimplementowaną obsługę czujników oświetlenia. System Windows 8 ma także samodzielnie obsługiwać technologię 3D, całkowicie w oparciu o własne sterowniki.

Widać więc wyraźnie, że firma postanowiła skupić się na dwóch aspektach - szybkości działania i tuningu pod kątem nowych, choć nie zawsze potrzebnych, technologii. Miejmy nadzieję, że ten pierwszy aspekt przełoży się również na ogólną wydajność systemu, a sam Windows 8 nie okaże się dla graczy przepakowanym dziesiątkami zbędnych procesów monstrum.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.gram.pl/news_8Q7hHO66_Windows_8_szybszy_i_bardziej_gadzeciarski.html

Polecamy również w kategorii Pozostałe systemy Windows