Windows 365 umożliwi wirtualizację Linuksa i Androida

Windows 365 umożliwi wirtualizację Linuksa i Androida

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
20:55
16.03.2022
1894 wyświetlenia

Windows 365 Cloud PC stał się ogólnodostępny w sierpniu 2021 roku. Usługa zwirtualizowanego systemu operacyjnego w chmurze okazała się tak popularna, że ​​Microsoft musiał nawet tymczasowo wstrzymać bezpłatne wersje próbne, aby zrównoważyć obciążenie swojej infrastruktury chmurowej. Oferta pozwala wirtualizować Windows 10 i 11, ale wkrótce będzie też oferować wirtualizację zagnieżdżoną.

Windows 365 umożliwia firmom strumieniowanie instancji systemu Windows hostowanych w Microsoft Cloud. Jest to pełne środowisko Windows 10 lub 11 dla każdego pracownika ze spersonalizowanymi ustawieniami, aplikacjami i danymi. Nie potrzeba żadnego specjalnego sprzętu, aby go uruchomić. Wystarczy wybrać jedną z ofert w różnych przedziałach cenowych i połączyć się z systemem w przeglądarce.

Okazuje się, że wirtualizacja w ramach Cloud PC może wejść na kolejny poziom. W harmonogramie zmian w Microsoft 365 zapowiedziano obsługę zagnieżdżonej wirtualizacji (Nested Virtualization) pozwalającej uruchamiać systemy Linux i Android (poprzez Windows Subsystem for Android).

Windows 365: wsparcie dla wirtualizacji zagnieżdżonej dla Linuksa i podsystemu Android (Preview)

Możliwość zagnieżdżonej wirtualizacji na platformie będzie dostępna dla wybranych typów licencji, dając możliwość używania Linuksa i podsystemu Androida.

Funkcja z pewnością przyniesie korzyści deweloperom łączącym się zdalnie z Windowsem w chmurze, którzy potrzebują wirtualizować inny system operacyjny w celu testowania i/lub rozwijania aplikacji na wiele platform. Będzie ona jednak włączona tylko dla "wybranych typów licencji". Nie podano jeszcze, o które chodzi. Zgodnie z harmonogramem wsparcie w wersji zapoznawczej ma być włączone w kwietniu tego roku i przejść na ogólną dostępność w grudniu.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.microsoft.com/en-us/microsoft-365/roadmap?filters=New%20Last%20Week&searchterms=89004

Polecamy również w kategorii Windows 365