Windows 365 i inne zapowiedzi na Inspire 2021. To był tydzień z Microsoft 177

Windows 365 i inne zapowiedzi na Inspire 2021. To był tydzień z Microsoft 177

 CentrumXP
CentrumXP
21:37
16.07.2021
1980 wyświetleń

Witajcie, drodzy Czytelnicy! Tegoroczna konferencja Inspire już za nami, dlatego czas na podsumowanie. W dzisiejszym odcinku To był tydzień z Microsoft relacjonujemy zapowiedzi m.in. Windows 365 Cloud PC, nowej integracji Teams i Dynamics 365, zmianom w AppSource i Azure Marketplace i nowościom na platformie Microsoft Viva. Mamy dla Was również dwa tematy, którymi możecie nacieszyć oko, czyli animacje i prezentacje Windows 11 i nowego zestawu emoji od Microsoft Design. Na zakończenie serwujemy również skrót pozostałych gorących zapowiedzi i ogłoszeń z ostatnich siedmiu dni. Zapraszamy do czytania i oglądania!

Windows 365 oficjalnie zapowiedziany!

Pierwszego dnia konferencji Microsoft Inspire 2021 padła zapowiedź usługi Windows 365 oraz kategorii Cloud PC. Windows 365 to system operacyjny Windows 10 lub Windows 11, działający w chmurze. Usługa ta zapewnia dostęp do Windows poprzez przesyłanie strumieniowe. Dotyczy to również ustawień, danych oraz aplikacji na dowolnym urządzeniu osobistym lub firmowym. Punktem końcowym tego streamingu będzie przeglądarka internetowa na urządzeniach z Windows, iOS, macOS lub iPadOs, a także klient z Microsoft Store. Daną instancję Cloud PC użytkownik będzie mógł otwierać na pełnym ekranie, co sprawi, że korzystanie z systemu będzie wydawało się naturalne.

Windows 365 przedstawiany jest jako nowa kategoria w technologii komputerowej o nazwie Cloud PC. Opiera się ona zarówno na mocy chmury, jak też na możliwościach urządzenia, aby zapewnić pełne, spersonalizowane doświadczenie Windows. Jest to zarazem pulpit zdalny, jak i komputer w chmurze. Został on zaprojektowany i zbudowany zgodnie z zasadami Zero Trust. Windows 365 chroni informacje przechowywane w chmurze, nie zaś na urządzeniu, zapewniając "bezpieczne, produktywne doświadczenie dla pracowników, od stażystów, poprzez pracowników kontraktowych, kończąc na deweloperach oprogramowania i projektantów przemysłowych". Zgodnie z zapowiedzią Windows 365 stanie się ogólnodostępny dla firm wszystkich rozmiarów w dniu 2 sierpnia 2021 roku — również w Polsce.

Teams pozwala już przeglądać i edytować dane Dynamics 365

Użytkownicy oprogramowania Dynamics 365 mogą teraz zaprosić każdego z organizacji, aby przeglądał i współpracował na rekordach klientów bezpośrednio w przepływie pracy na czacie lub kanale Teams. Pozwoli to upewnić się, że odpowiednia osoba wykonuje następne najlepsze działanie — szybciej i efektywniej, bez potrzeby zmieniania kontekstu między różnymi aplikacjami i źródłami danych. W przypadku handlowców oznacza to możliwość udostępniania informacji, takich jak szczegóły możliwości sprzedaży, historia klienta, stan relacji z klientem, kluczowe kontakty i nie tylko. Dodatkowe możliwości są też dostępne dla pracowników obsługi klienta.

Teams + Dynamics 365

Dynamics 365 i Teams integrują się, by każdy w organizacji mógł bez przeszkód wymieniać i przechwytywać idee bezpośrednio w toku pracy. Ponadto została wyeliminowana opłata licencyjna, która historycznie blokowała firmy przed tego rodzaju integracją, dzięki czemu te doświadczenia są dostępne w Teams dla każdego użytkownika, bez dodatkowych opłat. Żaden inny dostawca technologii nie oferuje tego rodzaju integracji oraz dostępności w organizacji, bez konieczności opłacania wielu leżących u podstaw licencji oprogramowania — dodaje Microsoft.

Microsoft obniża swoją marżę w AppSource i Azure Marketplace

Deweloperzy publikujący w AppSource i Azure Marketplace zyskali teraz bardziej preferencyjne warunki. Microsoft ogłosił, że obniżył swoją prowizję od transakcji w Marketplace z 20 procent do 3 procent. Pozwoli to partnerom zachować większą marżę, aby inwestować we własny rozwój. Microsoft dodaje, że ma to również na celu pomaganie partnerom w szybszym wchodzeniu na rynek, tworzeniu aplikacji spełniających potrzeby klientów i skalowaniu za pośrednictwem kanałów.

Nowe integracje i wprowadzanie własnych rozwiązań w Microsoft Viva

Jednym z ważniejszych punktów konferencji stanowiła również Microsoft Viva, platforma dla pracowników, która debiutowała na początku tego roku. Microsoft ogłosił 21 nowych integracji partnerskich, wliczając w to Workday, Qualtrics i ServiceNow. Wszystkie one będą dostępne jeszcze w tym roku. Kolejna nowość to narzędzia, które pomogą partnerom i deweloperom integrować, tworzyć i rozszerzać ich rozwiązania na platformie Viva. Jeszcze w tym roku staną się dostępne API, które umożliwią integrację z tablicą, co rozszerzy odkrywalność i zaangażowanie bezpośrednio w aplikacji Viva.

Microsoft Viva

Gigant ogłosił także nowy zestaw benefitów do budowania aplikacji Microsoft 365. Benefity te obejmują dostęp do technologii Microsoft, konsultacji 1-on-1 z ekspertami Microsoftu, którzy pomogą partnerom projektować i tworzyć aplikacje do współpracy oraz rozwiązania dla pracowników, skalowania zasobów marketingowych na nowych klientów i nie tylko.

Nowe emoji 3D i szczegóły designu Windows 11

W ciągu ostatniego tygodnia Microsoft Design bardziej szczegółowo opisał, jak postały dwa duże projekty — Windows 11 oraz zbiór nowych emoji utrzymanych w trójwymiarowej, przyjaznej stylistyce Fluent Design. Gigant podkreślił m.in. rolę, jaką podejście stawiające człowieka w centrum odgrywa w jego filozofii designu. Popierają to liczby: ponad 85 badań i dziesiątki tysięcy rund testowych. W trakcie tych prac wyłoniła się potrzeba zastosowania podejścia noszącego nazwę calm technology, czyli relacji użytkownika i technologii, która stawia interakcję nie w centrum, ale "na peryferiach", tak aby nie była stale w centrum uwagi. Więcej szczegółów znajdziecie w naszym opracowaniu: Microsoft Design opowiada o tym, jak został zaprojektowany Windows 11.

Jeśli zaś chodzi o emoji, to Microsoft Design postawił na Fluent Design i postanowił odejść od od 2D na rzecz 3D. Większość spośród ponad 1800 emoji jest także animowana. Nowe emoji pomogą nam wyrazić siebie w sposób bardziej uniwersalny niż słowo pisane. Ponadto są dostosowane do współczesnej, stale zmieniającej się rzeczywistości, w której stajemy przykładowo przed wyzwaniami związanymi z pracą zdalną i hybrydową. Są one też nastawione na nowoczesny profesjonalizm, w którym ważna stała się szczerość emocjonalna i bardziej wesołe podejście.

Aby zachować spójność pomiędzy 1888 emoji w różnych kategoriach, Microsoft Design użył prostych form geometrycznych jako podstawy dla emoji w nowym stylu. Brzmi to znajomo? To prawda, bowiem to samo podejście zastosowano w przypadku ikon. Przykładowo emoji ośmiornicy zamiast realistycznej, anatomiznej reprezentacji opiera się na prostych kształtach — okręgach i półokręgach. Więcej opisów oraz pięknych grafik znajdziecie w naszym opracowaniu: Microsoft prezentuje nowe Emoji 3D dla Windows i Teams.

Pozostałe tematy warte uwagi

Jeśli przegapiliście niektóre z najważniejszych zapowiedzi i wydarzeń z minionych 7 dni, to mamy dla Was szybki przegląd najgorętszych tematów, o których pisaliśmy:

To by było na tyle, jeśli chodzi o najciekawsze zapowiedzi z ostatnich siedmiu dni. Dzięki, że jesteście z nami. Obserwujcie nas na CentrumXP.pl, ale też na YouTube, Twitterze, Facebooku i Instagramie, gdzie zawsze umieszczamy najświeższe informacje, ciekawostki, a czasem też śmieszkujemy. 😉 Do zobaczenia w przyszłym tygodniu!


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.centrumxp.pl/Publikacja/Windows-365-Cloud-PC-oficjalnie-zapowiedziany-na-Microsoft-Inspire-2021

Polecamy również w kategorii CentrumXP