Windows 11 i Office 2021 - przegląd nowości. To był tydzień z Microsoft 189

Windows 11 i Office 2021 - przegląd nowości. To był tydzień z Microsoft 189

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
11:11
09.10.2021
4029 wyświetleń

Za nami niezwykle intensywny tydzień, który upłynął pod znakiem premiery Windows 11 i Office 2021. Oba produkty wystartowały praktycznie bez zgrzytów, a my mogliśmy je poznać bliżej, bowiem nie wszystko zostało powiedziane w zapowiedziach. Parę niespodzianek Microsoft zostawił na ostatnią chwilę. Naturalnie nowe fakty ujawniły się też po premierze. Co konkretnie się wydarzyło? Sprawdź w nowym odcinku To był tydzień z Microsoft!

Windows 11 oficjalnie wydany!

Za nami globalna premiera Windows 11 — nowego systemu operacyjnego Microsoftu i bezpośredniego następcy Windows 10. Jest on już dostępny zarówno w sprzedaży jako samodzielny produkt bądź system preinstalowany na nowych urządzeniach, jak też w formie aktualizacji dla spełniających wymagania komputerów i tabletów z Windows 10. Microsoft wypuścił też obrazy ISO, które umożliwiają czystą instalację z pominięciem Windows Update.

Z naszego premierowego artykułu dowiesz się, dla kogo jest dostępna aktualizacja do Windows 11 i jak ją zdobyć, a także jakie są minimalne wymagania sprzętowe i gdzie można kupić Windows 11. Sprawdź też szybkie podsumowanie najciekawszych funkcji nowego systemu oraz listę artykułów, z których możesz dowiedzieć się więcej. To jednak nie wszystko! Mamy też parę wartych uwagi smaczków:

Microsoft Office 2021 już dostępny!

Zgodnie z zapowiedzią Microsoft Office 2021 został również w tym tygodniu wydany. Nowa wersja wieczysta słynnego pakietu biurowego jest już dostępna w sprzedaży. Wersja ta stanowi swego rodzaju podsumowanie zmian i nowości, które przez ostatnie dwa lata napływały do subskrybentów usługi Microsoft 365 (wcześniej Office 365). Aplikacje otrzymały odświeżony wygląd, nawiązujący do stylu Fluent Design obecnego w Windows 11 i innych produktach firmy. Ulepszony interfejs użytkownika pomóc ma w zachowaniu produktywności i lepszym skupieniu się na zadaniach. Nowy wygląd aplikacji pakietu jest też przyjemniejszy i łagodniejszy dla oka.

Microsoft Office 2021 — odświeżony wygląd

Oprócz nowego wyglądu Office 2021 otrzymał całkiem pokaźną listę nowych funkcji zaczerpniętych wprost z Microsoft 365. Zasadnicze różnice między tymi produktami powoli się zacierają. Na przykład już w Office 2019 pojawiła się funkcja współpracy nad dokumentami w czasie rzeczywistym — również z użytkownikami subskrypcji. Do tegorocznego wydania wprowadzono jeszcze więcej takich nowości, wliczając w to Microsoft Teams.

Microsoft Teams w pakiecie Office 2021

Z naszego artykułu o premierze dowiesz się więcej o najważniejszych zmianach w Office 2021, a także o (nie)możliwości aktualizacji, aplikacjach w poszczególnych edycjach i opcjach zakupu. Więcej szczegółów znajdziesz w naszych kolejnych artykułach:

To by było na tyle, jeśli chodzi o najważniejsze wydarzenia, zapowiedzi i premiery z ostatnich 7 dni. Dziękujemy, że jesteście z nami! Obserwujcie nas na CentrumXP.pl, ale też na YouTube, Twitterze, Facebooku i Instagramie, gdzie zawsze umieszczamy najświeższe informacje, ciekawostki, a czasem też śmieszkujemy. 😉 Do zobaczenia w przyszłym tygodniu!


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.onexstore.pl/oprogramowanie/windows-11/windows-11-home/

Polecamy również w kategorii CentrumXP