Windows 10 trafi na Xbox One w listopadzie

Windows 10 trafi na Xbox One w listopadzie

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
17:33
04.08.2015
0 komentarzy
1504 wyświetlenia

W maju tego roku Microsoft ogłosił, że pierwsza wersja beta Windows 10 dla Xbox One ukaże się "po wakacjach", a więc nieco później po premierze desktopowej wersji systemu. Pozostałe odniesienia mówiły o jesieni i dalszej części tego roku. Dziś znamy już precyzyjne plany Microsoftu, które firma ogłosiła podczas trwającej właśnie imprezy Gamescom.

Nowy interfejs konsoli i doświadczenie użytkownika - jak zapowiada Microsoft - będą napędzane przez Windows 10. Aktualizacja systemu stanie się dostępna w listopadzie 2015 r. i będzie darmowa. Nie znamy jeszcze dokładnych szczegółów aktualizacji, tym niemniej wiemy, że skupi się na prędkości działania systemu, jego wydajności i uproszczeniu interfejsu, który będzie nawiązywał do ujednoliconego doświadczenia Windows 10 na komputery, tablety czy smartfony.

Xbox One

Jedną z kluczowych nowości będzie głęboka integracja z Cortaną. Przykładowe scenariusze? Gdy wydamy polecenie głosowe "Hej, Cortana, nagraj ostatnią minutę i wrzuć ją na tablicę aktywności", asystentka zapisze i opublikuje nasz klip. Możemy też powiedzieć "Hej, Cortana, zacznij tryb party i zaproś Amandę" - wszystko to bez konieczności oderwania palców z kontrolera. Jak wyjawił Microsoft, do nawiązania interakcji głosowej z Cortaną niezbędny będzie czujnik Kinect.

Więcej o integracji konsoli Xbox One z systemem Windows 10 - tym razem od strony doświadczenia PC - przeczytacie w naszym artykule, poświęconym funkcjom dla graczy w Windows 10.

Aktualizacja 5.08.2015:
Wersja preview została wstępnie zapowiedziana na wrzesień.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.theverge.com/2015/8/4/9094113/microsoft-xbox-one-windows-10-update-november

Polecamy również w kategorii Xbox One

Komentarze

Skomentuj

Autor