Windows 10: nowe sposoby integracji z Xbox One

Windows 10: nowe sposoby integracji z Xbox One

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
20:12
21.01.2015
4387 wyświetleń

Windows 10 będzie najlepszym systemem dla graczy? Niedawne słowa lidera działu Xbox zdają się nabierać sensu. 10-tka nie tylko będzie wspierać przesył strumieniowy gier z Xbox One, ale pozwoli deweloperom Windows na eksportowanie pewnych rozwiązań do środowiska konsoli.

Phil Spencer, szef działu Xbox, zademonstrował działanie gry Forza Horizon 2, którą zobaczyliśmy na ekranie PC z Windows 10. Jak to możliwe? System został wyposażony w możliwość strumieniowego przesyłania gier wprost z Xbox One. Wystarczy połączyć za pomocą sieci tablet lub komputer z konsolą. Tym sposobem zagramy na Windows 10 w każdą zainstalowaną na Xbox One produkcję. Na ekranie komputera lub tabletu będziemy mieli dostęp do całego interfejsu, idealnie przeniesionego z konsoli. "Streamowana" gra nie będzie też wymagać specjalnego kontrolera Xbox One - do jej obsługi wystarczy jakikolwiek gamepad lub klawiatura i mysz.

Windows 10

Wsparcie dla gier to nie jedyna nowość związana z Xbox One. Microsoft poruszył także kwestię przenoszenia treści z Windows 10 do środowiska konsoli. Nie oznacza to oczywiście przenoszenia do Xbox One arkuszy Excela, jednak pewne możliwości z tego zakresu pojawią się w ciągu kilku miesięcy. Microsoft nie zapomina o graczach - gry pozostają priorytetem na Xbox. Niemniej jednak deweloperzy aplikacji Windows 10 zyskają (w pewnym zakresie) dostęp do 'dużego ekranu', podobnie jak do tego mniejszego - chodzi oczywiście o telefony.

Windows 10

Na szczegóły będziemy musieli niestety poczekać. Nie ulega jednak wątpliwości, że Windows 10 będzie dość mocno zintegrowany ze wszystkimi platformami Microsoftu.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.windowscentral.com/windows-10-will-support-game-streaming-xbox-one-console-pc

Polecamy również w kategorii Windows 10