Menu kategorii
 • Windows 10 już na miliardzie aktywnych urządzeń. Microsoft może otwierać szampana!

  Windows 10 już na miliardzie aktywnych urządzeń. Microsoft może otwierać szampana!

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  17:35
  16.03.2020
  604 wyświetlenia

  Windows 10 wystartował jak szalony i stał się oficjalnie najszybciej instalowanym Windowsem w historii. W okolicach jego premiery w 2015 roku Microsoft liczył na to, że system zdobędzie miliard użytkowników w ciągu roku. Celu tego, jak wiadomo, nie udało się osiągnąć, ale baza aktywnych urządzeń z Dziesiątką rosła i tak nieźle. O kolejnych kamieniach milowych informowano już kilkanaście razy przy różnych okazjach. Wygląda na to, że upragniony, posiadający wręcz symboliczne znaczenie cel został właśnie osiągnięty! Od chwili premiery Dziesiątce zajęło to 4 lata i niecałe 8 miesięcy.

  Jeśli wygląda to Wam na deja vu, to nie pomyliliście się. Informacja o zdobytym miliardzie pojawiła się już bowiem pod koniec stycznia, tyle że na włoskiej stronie oferującej darmowe tła pulpitu. Microsoft nie potwierdził jej nigdzie więcej, dlatego potraktowaliśmy ją raczej jako czyjś nieuzasadniony wybieg w przyszłość. Tak czy inaczej Windows 10 wspiął się wreszcie na wymarzony pułap i informację o tym Microsoft podał na oficjalnym blogu Windows.

  Dziś z przyjemnością ogłaszamy, że ponad miliard ludzi z 200 krajów wybrało Windows 10, co dało w efekcie ponad miliard urządzeń z Windows 10. Nie moglibyśmy być bardziej wdzięczni naszym klientom, partnerom i pracownikom za pomoc nam w dojściu do tego. Jedna na siedem osób na tej planecie planuje, tworzy, wymyśla, wykonuje, przenosi, trzęsie i robi świetne rzeczy z Windows 10.
  — Yusuf Mehdi, CVP, Modern Life, Search & Devices, Microsoft

  Chwaląc się tym kamieniem milowym, Microsoft podzielił się też ciekawymi faktami. Przede wszystkim 100% firm z listy Fortune 500 (500 największych przedsiębiorstw w USA) używa Windows 10. O czymś to świadczy! Poznaliśmy też nową liczbę Windows Insiderów — jest ich już ponad 17,8 miliona. Jeśli wierzyć tym danym, to Insiderzy są już w każdym kraju na świecie. Dowiedzieliśmy się też, że Windows 10 jest systemem występującym na 80 tysiącach modeli i konfiguracji laptopów oraz 2-w-1 od ponad 1000 różnych producentów. Mowa tu oczywiście tylko o gotowych laptopach i ich wariantach. Samych konfiguracji PC z Windows istnieją miliony.

  Windows 10

  Szef grupy Modern Life, Search & Devices zaznacza, że firma skupia się nie tylko na pecetowej edycji Windows 10, ale również na Windows IoT, Windows 10 w edycji Teams dla Surface Hub, Windows Server, Windows Mixed Reality na HoloLens, Windows 10 w trybie S, Windows 10X i wielu innych. Ekosystem Windows zatacza szersze kręgi i obejmuje nowe klasy urządzeń — w tym roku jedną z nich otworzy Surface Neo.

  Gratulujemy sukcesu Microsoftowi i życzymy Dziesiątce kolejnego miliarda aktywnych urządzeń!


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://blogs.windows.com/windowsexperience/2020/03/16/windows-10-powering-the-world-with-1-billion-monthly-active-devices/

  Polecamy również w kategorii Windows 10