Menu kategorii
 • Windows 10: build 10240 otrzymał niewielki zestaw poprawek

  Windows 10: build 10240 otrzymał niewielki zestaw poprawek

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  16:09
  18.07.2015
  3432 wyświetlenia

  Windows 10 został "ukończony" na 2 tygodnie przed oficjalną premierą. "Ukończony" oznacza tu po prostu wersję RTM, która została rozesłana do partnerów sprzętowych. Nie oznacza to bynajmniej, że system pozostanie już w tej wersji przez najbliższe miesiące czy lata. Model Windows as a Service zakłada częstsze, pomniejsze aktualizacje, udostępniane przez całą kadencję życia Windows 10.

  Ostatni build Insider Preview, który - jak się powszechnie mówi - jest tożsamy z wersją RTM, otrzymał dziś w nocy przedpremierową aktualizację. Jest to niewielki zestaw poprawek i łatek bezpieczeństwa, udostępniony wszystkim użytkownikom z programu poglądowego. Informację o tym zamieścił szef programu Insider, Gabe Aul:

   "Wypuściliśmy dziś pakiet aktualizacji poprzez WU dla PC z buildem 10240. Zainstaluje się on automatycznie, lecz możecie też sprawdzić dostępność aktualizacji, by go złapać.

   Będzie on opisany jako aktualizacja bezpieczeństwa, jako że jest to [pakiet] kumulatywny i zawiera najnowsze poprawki bezpieczeństwa.

   Jest to paczka poprawek, bazujących na zgłoszonych błędach z [builda] 10240.
   "

  Dzisiejsza aktualizacja stanowi pierwszy przykład tego, czym jest wspomniany model Windows as a Service. Jednocześnie Microsoft testuje nowe kanały dystrybucji uaktualnień, które zostaną wdrożone do konsumenckiej edycji Windows 10. Będzie to odrębna linia, biegnąca równolegle do testowych kompilacji Insider Preview. Niewykluczone, że przed 29 lipca pojawi się jeszcze kilka podobnych aktualizacji.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: http://www.neowin.net/news/microsoft-has-released-a-minor-security-and-bugfix-update-for-windows-10

  Polecamy również w kategorii Windows 10