Menu kategorii
 • Windows 10 bez aktualizacji zbiorczych Preview w grudniu. Powrócą dopiero w przyszłym roku

  Windows 10 bez aktualizacji zbiorczych Preview w grudniu. Powrócą dopiero w przyszłym roku

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  16:18
  16.11.2020
  2332 wyświetlenia

  W dłuższej perspektywie czasowej Microsoft przyzwyczaił nas do wypuszczania dwóch aktualizacji Windows 10 miesięcznie. Pierwsza to tradycyjny Patch Tuesday, natomiast druga nosi etykietę Preview i zawiera opcjonalne poprawki niezwiązane z bezpieczeństwem. Z kolei w perspektywie tego roku, który wiele spraw postawił na głowie, już raz mieliśmy do czynienia ze wstrzymaniem opcjonalnych aktualizacji. Teraz czeka nas powtórka.

  Przypomnijmy, że od maja do lipca tego roku zostały wstrzymane wszystkie opcjonalne aktualizacje niezwiązane z bezpieczeństwem (aktualizacje C i D) dla wszystkich wersji klienta i produktów serwerowych Windows (Windows 10, wersja 1909, aż do Windows Server 2008 SP2). Comiesięczny cykl aktualizacji zmienił swoją formę między innymi na skutek pandemii koronawirusa. Jako że po nieco lżejszym sezonie letnim znów przybrała ona na sile, a dodatkowo zbliża się sezon świąteczny, Microsoft uznał za właściwe, by ponownie wyłączyć aktualizacje Preview. W aktualizacji listy zmian Patch Tuesday z tego miesiąca czytamy:

  WAŻNE! Z powodu minimalnych działań w okresie świątecznym i zbliżającym się zachodnim nowym roku nie będzie żadnych aktualizacji preview w grudniu 2020. Miesięczne serwisowanie zostanie wznowione wraz z aktualizacjami zabezpieczeń w styczniu 2021.
  — Microsoft

  Jako że aktualizacje Preview przypadają zwykle na końcówkę miesiąca, a ta w grudniu będzie wypełniona przygotowaniami do świąt, urlopami i... samym świętowaniem, Microsoft postanowił nie znęcać się nad administratorami 😉 i pozwolić im odpocząć od zarządzania kolejnymi aktualizacjami bez krytycznego znaczenia. W końcu w tym dziwnym roku są ważniejsze rzeczy do roboty.

  Jak wynika z komunikatu Microsoftu, listopadowe aktualizacje opcjonalne Windows 10 powinny zostać udostępnione w normalny sposób, podobnie jak grudniowe aktualizacje zabezpieczeń w ramach Patch Tuesday, który wypada 8 dnia miesiąca. Nie znaczy to też, że programiści nie będą zajmować się poprawianiem Dziesiątki i Windows Server. Te poprawki, jak sądzimy, po skumulowaniu trafią do pierwszej lub drugiej aktualizacji w styczniu.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://support.microsoft.com/pl-pl/help/4586781

  Polecamy również w kategorii Windows 10