Menu kategorii
 • Windows 10 będzie mniej kwadratowy

  Windows 10 będzie mniej kwadratowy

   Łukasz Klimkiewicz
  Łukasz Klimkiewicz
  10:33
  03.05.2019
  2962 wyświetlenia

  Windows 10 jest najbardziej kwadratowym i spartańskim z wyglądu systemem od wielu lat. Microsoft, chcąc się wyróżnić od iOS, podczas projektowania Windows Phone zdecydował, że kafelki będą prostokątne, a wszystkie elementy interfejsu użytkownika będą miały ostre zakończenie. Później te same kształty wprowadzono do Windows 8 i w końcu do Windows 10.

  Niestety projekty Windows Phone, a później Windows Mobile nie odniosły sukcesu, a ostre kafelki (i same kafelki) są od lat negatywnie oceniane przez użytkowników. Okazuje się, że Windows 10 wkrótce może doczekać się drastycznych zmian w interfejsie, a wszystko będzie się działo w ramach aktualizacji Fluent Design.

  Zac Bowden, znany jako bardzo dobre źródło informacji o systemach Windows, twierdzi, że w przyszłości stałym elementem Fluent Design staną się rogi zaokrąglone. Nowy wygląd będzie dostępny w Windowsie, na Xboksie, w pakiecie Office i w wielu innych produktach Microsoftu. Na potwierdzenie swoich słów Bowden udostępnił zrzut ekranu panelu wyszukiwania z testowej wersji Windows 10 20H1, który posiada właśnie zaokrąglone rogi.

  Co ciekawe, podobny wygląd posiada już panel wyszukiwania Bing oraz panel kart w Edge Insider. Z dyskusji na Twitterze wynika, że użytkownicy zauważyli inny wygląd nowego Edge, ale spodziewali się, że któraś z kolejnych aktualizacji przybliży go do ostrych kantów w Windows 10. Bowden szybko zdementował te domysły i stwierdził, że w kolejnych miesiącach i latach Windows 10 będzie bardziej okrągły.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://mspoweruser.com/its-no-longer-hip-to-be-square-rounded-corners-are-coming-to-windows-10-201h1/

  Polecamy również w kategorii Windows 10