Menu kategorii
 • Windows 10 May 2020 Update oficjalnie wydany!

  Windows 10 May 2020 Update oficjalnie wydany!

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  19:22
  27.05.2020
  13811 wyświetlenie

  No to się doczekaliśmy! Najdłużej rozwijana aktualizacja Windows 10 jest już dostępna. May 2020 Update, oznaczony też jako Windows 10 20H1 i wersja 2004, debiutował w programie Windows Insider w lutym 2019 roku. Przez ponad 15 miesięcy otrzymywał nowe funkcje i poprawki, początkowo w ramach opcji Skip Ahead, by przejść następnie przez wszystkie kręgi programu. Czas ten pozwolił Microsoftowi dopiąć wszystko na ostatni guzik. I o to jest!

  Dla kogo dostępna jest aktualizacja?

  Wiosna już rozkwitła i to samo przydarzyło się systemowi Windows. Majowa aktualizacja stała się dostępna dla użytkowników publicznego wydania Windows 10, zarówno dla konsumentów, jak i firm. Na użytkowników systemu czekają wiosenne porządki i zmiany, które w dużej mierze opierają się właśnie na ich opiniach i pomysłach. W końcu do tego właśnie służy program Windows Insider — aby to system był dla użytkowników, a nie odwrotnie. Jako że każda duża aktualizacja Dziesiątki jest udostępniana falami, pierwsza z nich przypada w udziale tym użytkownikom, których Microsoft nazywa seekers. Są to osoby, które w ustawieniach Windows Update aktywnie klikają przycisk "Sprawdź aktualizacje". Nie znaczy to jednak, że na aktualizację załapią się dzisiaj wszyscy zainteresowani. Udostępnianie falami przyznaje pierwszeństwo użytkownikom z taką konfiguracją sprzętową, która nie powinna wywołać najmniejszych problemów ze zgodnością.

  Co nowego w May 2020 Update?

  Aby przedstawić Wam najważniejsze zmiany, jakie wprowadza May 2020 Update, jak zawsze przygotowaliśmy zarówno coś dla miłośników szybkich podsumowań, jak i coś dla tych, którzy wolą przestudiować każdą zmianę. Mamy więc dla Was dwa artykuły o różnej długości:

  Pełna lista zmian w Windows 10 May 2020 Update

  Najciekawsze nowości w Windows 10 May 2020 Update

  Jakie funkcje zostały usunięte z May 2020 Update?

  Jak pobrać i zainstalować May 2020 Update?

  W powietrzu wisi jedno zasadnicze pytanie. Czemu jeszcze nie mam May 2020 Update u siebie? To dlatego, że Microsoft udostępnia aktualizację stopniowo. Trzeba uzbroić się w odrobinę cierpliwości - nie powinno to trwać długo. Najlepiej jest zacząć w ustawieniach Windows Update, gdzie powinniśmy aktywnie klikać przycisk "Sprawdź aktualizacje". Jednak Ci z Was, którzy naprawdę nie chcą czekać, mogą skorzystać z pomocy Asystenta aktualizacji systemu Windows 10 oraz narzędzia do tworzenia multimediów (Media Creation Tool). Przy jego użyciu możecie już teraz zaktualizować komputer do najnowszej wersji lub utworzyć nośnik instalacyjny (USB, DVD lub obraz ISO) w celu zainstalowania czystego systemu Windows 10 May 2020 Update.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://blogs.windows.com/windowsexperience/2020/05/27/how-to-get-the-windows-10-may-2020-update/

  Polecamy również w kategorii Windows 10