Windows 10 Insider Preview z nowym buildem 16291 dla PC

Windows 10 Insider Preview z nowym buildem 16291 dla PC

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
03:08
20.09.2017
2846 wyświetleń

Microsoft nadal przygotowuje się do wydania Fall Creators Update. W kręgu szybkich aktualizacji (Fast Ring) programu Widnows Insider ukazała się nowa kompilacja 16291. Choć obecne prace skupiają się na stabilizacji i finalizacji jesiennego update'u, Microsoft rozwija jednocześnie ostatnie nowości funkcjonalne. Te zorientowane są na współpracę PC ze smartfonami. Dokładną listę zmian możecie prześledzić poniżej.

Fall Creators Update

Nowości funkcjonalne w kompilacji 16291 dla PC

Kontynuowanie na PC dzięki Cortanie: użytkownicy Cortany mogą teraz kontynuować na komputerach z Windows 10 czytanie artykułów i aktualności otwartych na iPhone'ach i telefonach z Androidem. Mobilna aplikacja Cortany zyskała tę możliwość jako dodatek do już istniejących funkcji synchronizowania przypomnień, powiadomień i wiadomości SMS.

Kontynuowanie na PC dzięki Cortanie Kontynuowanie na PC dzięki Cortanie

Poprawki i inne zmiany w kompilacji 16291 dla PC

  • Rozwiązano problem z historią aktualizacji Windows Update, z której czasami znikały wpisy o zainstalowanych aktualizacjach funkcji;
  • Rozwiązano problem ze współpracą przewijania za pomocą touchpada z Narzędziami programistycznymi F12;
  • Rozwiązano problem z opcją resetowania kodu PIN, która działała tylko przy pierwszym użyciu;
  • Rozwiązano problem z Microsoft Edge, który wysypywał się po dodaniu elementu do folderu Ulubionych i natychmiastowym przesortowaniu tego folderu według nazwy;
  • Rozwiązano problem z indeksowaniem body wiadomości w wyszukiwarce Outlook 2016;
  • Rozwiązano problem aplikacją Skype UWP, która nie uruchamiała się ze stanu zminimalizowania, gdy użytkownik kliknął powiadomienie o przychodzącym połączeniu.

Aktualizacja dla Insiderów z Surface Pro 3

Użytkownicy tabletów Surface Pro 3 mogą doświadczać od ostatniej aktualizacji Insider Preview problemów z ładowaniem systemu, które zatrzymuje się na "wirującym kółeczku" i nie chce iść dalej. Dona Sarkar odsyła tych użytkowników do wpisu na forum, w którym znajdują się instrukcje obejścia problemu.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://blogs.windows.com/windowsexperience/2017/09/19/announcing-windows-10-insider-preview-build-16291-pc/

Polecamy również w kategorii Windows Insider