Windows 10 Insider Preview: poprawki i błedy w buildzie 14946

Windows 10 Insider Preview: poprawki i błedy w buildzie 14946

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
00:13
14.10.2016
3241 wyświetlenie

Dziś wieczorem ukazała się kompilacja 14946 przeznaczona dla użytkowników Windows 10 i Windows 10 Mobile Insider Preview w kręgu Fast i gałęzi Rs2 (Redstone 2). W poprzednim wpisie odnotowaliśmy wszystkie aktualizacje funkcjonalne w wydaniu PC. Są to różnego typu ustawienia - począwszy od wsparcia dla podstawowych i zaawansowanych gestów na płytce dotykowej (touchpadzie), kończąc na funkcji przywracania połączenia Wi-Fi po wybranym przez użytkownika czasie. Teraz przywołamy listy poprawek i znanych błędów w wydaniu PC.

Wprowadzone poprawki w kompilacji 14946 dla PC

 • Opcjonalne komponenty, takie jak Hyper-V lub Bash, powinny pozostać zainstalowane po aktualizacji do tego builda.
 • Logowanie w grach, korzystających z Xbox Live, powinno już działać poprawnie.
 • Rozwiązano problem z Microsoft Edge, który czasami wysypywał się podczas uruchamiania, wpisywania tekstu w pasku adresu lub podczas otwierania nowej karty. Nie ma już potrzeby uruchamiania skryptu w PowerShell.
 • Rozwiązano problem ze zbyt czułym scrollowaniem w aplikacjach Windows 10, na przykład Microsoft Edge.
 • Explorer.exe nie powinien się już zawieszać podczas uruchamiania dużych plików .MOV.
 • Ikona sieci nie powinna już wyświetlać czerwonego krzyżyka (X), gdy połączenie jest prawidłowo nawiązane.
 • Rozwiązano problem z wyświetlaniem nieadekwatnej wartości poziomu jasności w Centrum akcji, gdy jasność jest ustawiona automatycznie.
 • Rozwiązano problem z Narratorem, który pomijał kafelki i listę aplikacji w menu Start.
 • Rozwiązano problem z aplikacją Kalkulator - podczas niektórych prób uruchomienia system wyświetlał okienko "Otwórz za pomocą...".

Znane błędy w kompilacji 14946 dla PC

 • Jeśli na komputerze zainstalowany jest pakiet chroniący (antywirus) zewnętrznego dostawcy - np. Bitdefender, Kaspersky Antivirus, F-Secure Antivirus lub Malwarebytes - aktualizacja do tego builda może nie być możliwa, a system pozostanie przy poprzedniej wersji.
 • Większe gry ze Sklepu Windows - takie jak ReCore, Gears of War 4, Forza Horizon 3, Killer Instinct czy Rise of the Tomb Raider - mogę się nie uruchamiać w tej kompilacji.

Są to wszystkie podane przez Microsoft poprawki i problemy z najświeższą obecnie kompilacją w programie Windows Insider. Warto zwrócić na to uwagę przed dokonaniem aktualizacji. Istotny jest zwłaszcza punkt mówiący o zewnętrznych antywirusach. Jeśli z jakiegoś korzystacie i nie chcecie pominąć kompilacji 14946, program ten możecie tymczasowo dezaktywować lub usunąć. Jeśli jednak nie chcecie narażać się na ryzyko, możecie kompilację tę pominąć, gdyż problem prawdopodobnie zostanie rozwiązany w następnym wydaniu systemu.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://blogs.windows.com/windowsexperience/2016/10/13/announcing-windows-10-insider-preview-build-14946-for-pc-and-mobile/

Polecamy również w kategorii Windows Insider