Windows 10 Insider Preview: nowy build 14271 dla PC

Windows 10 Insider Preview: nowy build 14271 dla PC

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
21:00
24.02.2016
5158 wyświetleń

Jak już informowaliśmy w poprzednim poście, dziś ukazały się dwie oddzielne kompilacje poglądowe dla mobilnego i desktopowego Windows 10. Mobilny build 14267.1004 stanowi aktualizację zbiorczą dla wydanego kilka dni temu builda 14267 (ten sam numer przysługiwał też wersji na PC). Mimo ujednolicenia numeracji desktopowy build znajduje się wyżej o kilka wydań, a jego numer to 14271. Jako że nie jest to aktualizacja "po przecinku", a zupełnie nowa kompilacja, obszerniejsza jest zarówno lista nowości, jak i lista poprawek.

Na początku krótki komunikat od Microsoft: począwszy od builda 14271 częstotliwość pytań do użytkowników będzie ustawiona w opcji automatycznej (zalecanej). Użytkownicy nie mają obowiązku odpowiadania na te pytania, tym niemniej Microsoft podkreśla dużą rolę feedbacku w kształtowaniu Windows 10. Jeśli kategorycznie nie chcecie otrzymywać pytań, możecie powrócić do listopadowej aktualizacji (November Update) już teraz lub skorzystać z nadchodzących buildów Current Branch.

14271

W przeciwieństwie do builda 14267 dzisiejsza kompilacja nie zawiera nowości funkcjonalnych, a jedynie same poprawki. Jak już wspomnieliśmy, jest ich całkiem sporo:

 • Rozwiązano problem z kolorem obramowania okien, który zmieniał się na czarny po każdej aktualizacji.
 • Ikony kontrolek dla odtwarzaczy muzycznych (na przykład Groove) przy pasku zadań są ładniejsze i wyraźniejsze.
 • Rozwiązano problem z paskiem zadań, który czasami nie ukrywał się lub wyświetlał się na górze podczas uruchamiania aplikacji pełnoekranowych.
 • Przywrócona została opcja ukrywania powiadomień w trakcie prezentacji.
 • Cały nagłówek aplikacji Centrum Akcji reaguje na kliknięcie prawym przyciskiem myszy.
 • Łatwiej wyłączyć wszystkie powiadomienia dla wybranej aplikacji w Centrum Akcji.
 • Szybkie przełączanie użytkowników współpracuje z hasłami obrazkowymi.
 • Rozwiązano problem ze znikającymi skrótami do aplikacji klasycznych (Win32) w menu Start.
 • Kolory akcentujące będą zmieniać się prawidłowo wraz z tłem pulpitu, jeśli wybraliśmy taką opcję.

Jak zwykle w buildach poglądowych mamy do czynienia z możliwymi błędami. Ich lista przedstawia się następująco:

 • Niektóre komputery zawieszają się lub wyświetlają niebieski ekran (BSOD) po wyjściu z hibernacji. Chwilowo jedynym rozwiązaniem jest unikanie hibernacji.
 • Pakiety zabezpieczające Kaspersky Anti-Virus, Internet Security lub Total Security Suite mogą nie działać prawidłowo z uwagi na konflikt ze sterownikiem. Microsoft i Kaspersky pracują wspólnie nad rozwiązaniem, które ma nadejść w przyszłym buildzie. W takim przypadku zaleca się skorzystanie z Windows Defender lub innego pakietu chroniącego Windows 10.
 • Wybranie opcji "Zawsze pokazuj wszystkie ikony w obszarze powiadomień" skutkuje zaburzeniem w wyświetlaniu tego obszaru (systray).
 • Wykresy oparte na bibliotece D3.js nie wyświetlają się poprawnie w Microsoft Edge. Dotknięte tym strony to m. in. Cortana, Bing.com i PowerBI.com

Aktualizacja Windows 10 Insider Preview 14271 powinna być już dostępna dla wszystkich w kręgu Fast. Jeśli chcecie z niej korzystać, sprawdźcie Windows Update.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://blogs.windows.com/windowsexperience/2016/02/24/announcing-windows-10-insider-preview-build-14271-mobile-build-14267-1004/

Polecamy również w kategorii Windows Insider