Windows 10 Insider Preview: desktopowy build 11099 w fast ring

Windows 10 Insider Preview: desktopowy build 11099 w fast ring

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
20:08
13.01.2016
4493 wyświetlenia

Gabe Aul oznajmił, że 2016 będzie rokiem pełnym nowych buildów dla Windows Insiderów. Dosłownie przed momentem niespodziewanie pojawił się nowy build dla komputerów PC, oznaczony numerem 11099. Podobnie jak w przypadku builda 11082 z poprzedniego miesiąca, 11099 nie wnosi zauważalnych nowości funkcjonalnych. Microsoft wziął na warsztat przede wszystkim wspólne jądro systemowe, znane pod nazwą OneCore.

"Skupiliśmy się na strukturalnych ulepszeniach OneCore, które jest współdzielonym jądrem Windows dla [wszystkich] urządzeń. Refaktoryzacja kodu wraz z innymi zadaniami inżynierskimi miały na celu optymalizację OneCore, by stało się gotowe dla zespołów, które zaczną sprawdzać nowe funkcje i ulepszenia. Będzie jeszcze kilka buildów, nim pojawią się zauważalne zmiany. Zależy to od czasu, w którym dane zespoły odpalą nowe funkcjonalności w swoich obszarach" - pisze Gabe Aul, głowa programu Windows Insider.

Microsoft ogłosił wcześniej, że nie będzie publikował na blogu szczegółów dotyczących niektórych aktualizacji. Tak więc by zapoznać się z listą znanych błędów w kompilacji 11099, musimy uruchomić aplikację Insider Hub w Windows 10 lub... przeczytać wpis na naszej stronie. Oto wspomniane błędy i problemy, które możemy napotkać w trakcie pracy z nowym buildem:

  • Może nie działać logowanie na urządzenia z wykorzystaniem Citrix XenDesktop. Użytkownikom XenDesktop zaleca się pominięcie tego builda i przejście do slow ring.
  • Aplikacje zależne od Adobe Flash mogą wysypywać się przy próbie uruchomienia. Ma to wpływ na niektóre wersje Skype, QQ, WeChat itd. Nie ma to wpływu na przeglądarki Microsoft Edge i Internet Explorer.
  • Domyślne aplikacje dla wybranych typów plików mogą zostać zresetowane. Zamiast aplikacji Muzyka Groove może uruchamiać się Windows Media Player. Ustawienia te należy wówczas przywrócić samodzielnie.

Microsoft ma też wiadomość, dotyczącą częstotliwości kolejnych wydań Windows 10 Insider Preview: "Poczyniliśmy kilka zmian w sposobie, w który wypuszczamy buildy do Fast Ring, począwszy od 2016 r. Kryteria, którymi posługujemy się, udostępniając buildy Windows Insiderom w Fast Ring, są znacznie bliższe kryteriom wyboru buildów dla naszych wewnętrznych ringów". Oznacza to, że Fast ring będzie jeszcze bardziej eksperymentalnym obszarem testów. Użytkownicy, którym zależy na stabilniejszych wydaniach, powinni raczej przejść do slow ring.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://blogs.windows.com/windowsexperience/2016/01/13/announcing-windows-10-insider-preview-build-11099/

Polecamy również w kategorii Windows Insider