Windows 10 Insider Preview: co nowego w buildzie 11102?

Windows 10 Insider Preview: co nowego w buildzie 11102?

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
20:40
21.01.2016
4939 wyświetleń

W ubiegłym tygodniu Microsoft opublikował poglądowy build 11099 dla Windows 10 na PC. Na drugą kompilację Insider Preview w tym roku nie musieliśmy czekać długo. Dziś w fast ring ukazał się build oznaczony numerem 11102. Jakich nowości (i znanych problemów) możemy się spodziewać?

Jako że od wydania poprzedniego builda minęło bardzo niewiele, na przełomowe nowości nie mamy co liczyć. Gabe Aul opisał tylko jedną, ale za to mocno wyczekiwaną nowość - jest nią odświeżone menu historii w przeglądarce Microsoft Edge. Od teraz możemy kliknąć prawym przyciskiem myszy przyciski Wstecz i Dalej. Ukaże się wówczas wysuwana lista historii dla bieżącej karty. Z jej poziomu możemy szybko przejść do niedawno odwiedzanych witryn. Funkcja ta jest od dawna dostępna w przeglądarkach konkurencji, niemniej jednak Microsoft pominął ją przy tworzeniu pierwszej wersji Edge.

Edge

Niedawno informowaliśmy Was, że listy nowości/znanych błędów w kompilacjach poglądowych nie będą publikowane na blogu Windows Experience. Microsoft zdecydował się informować o szczegółach jedynie członków programu Insider Preview. Tym razem jednak informacje znalazły się na blogu. Dlaczego? Użytkownicy zgłosili błąd w aplikacji Insider Hub, który uniemożliwiał wyświetlanie nowych treści, w tym także informacji o zawartości builda. Gdy aplikacja będzie już działać poprawnie, stanie się ona jedynym (oficjalnym) miejscem, w którym poznamy tego typu szczegóły.

Poniżej przytoczymy zestawienie możliwych błędów i problemów w buildzie 11102:

  • Niektóre gry na PC mogą wysypywać się w trakcie przełączania z trybu okienkowego na pełny ekran. Dzieje się to w trakcie zmiany rozdzielczości ekranu lub poprzez błąd w stosie graficznym Windows. Niestety problem występuje w wielu popularnych grach, jak choćby Wiedźmin 3, Fallout 4, Tomb Raider, Assassin’s Creed i Metal Gear Solid V. Z tej racji zalecamy graczom pominięcie aktualizacji do builda 11102.
  • W tym i poprzednim buildzie aplikacje Narrator, Lupa i niektóre aplikacje zewnętrzne tego typu mogą wysypywać się lub stwarzać problemy. Odradzamy korzystanie z tego builda osobom, które wykorzystują do swej pracy czytniki ekranowe. Błąd zostanie naprawiony w kolejnym wydaniu Insider Preview.
  • Po zalogowaniu do systemu może wyświetlić się okno z błędem w WSClient.dll. Jeśli tego doświadczymy, możemy tymczasowo wpisać w Wierszu Poleceń (z uprawnieniami administratora) schtasks /delete /TN “\Microsoft\Windows\WS\WSRefreshBannedAppsListTask” /F. Błąd zostanie naprawiony w kolejnym wydaniu Insider Preview.
  • Jeśli podczas próby instalacji builda 11102 napotkamy na komunikat o niekompatybilności naszej karty sieciowej z Windows 10, należy pobrać i zainstalować najnowsze sterowniki do karty ze strony producenta.
  • Przycisk Połącz nie pojawia się w Centrum Akcji.

Microsoft tradycyjnie już prosi o opinie i sugestie, które można publikować w aplikacji Windows Feedback, by wpłynąć na dalsze kształtowanie systemu.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://blogs.windows.com/windowsexperience/2016/01/21/announcing-windows-10-insider-preview-build-11102/

Polecamy również w kategorii Windows Insider