Windows 10 Insider Preview: build 14936 dla PC i smartfonów

Windows 10 Insider Preview: build 14936 dla PC i smartfonów

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
22:13
28.09.2016
3587 wyświetleń

Tuż po aktualizacji zbiorczej 14393.222 dla PC w kręgach Release Preview i Slow ukazała się zapowiedź zupełnie nowej kompilacji Windows 10 Insider Preview dla kręgu Fast. Oto i ona! Po nietrwającej długo przerwie ukazał się nowy build zawierający nowości funkcjonalne oraz pakiet poprawek. Nowości funkcjonalne przypadły w udziale praktycznie tylko wersji PC, dlatego nią zajmiemy się jako pierwszą.

Co nowego w kompilacji 14936 dla PC?

Nowe rozszerzenia w Microsoft Edge: Dona Sarkar pisze o współpracy z deweloperami, której owocem są nowe rozszerzenia, dostępne w początkowej fazie dla Insiderów. Pierwszym z nich jest Turn Off the Lights - lekki i przydatny dodatek, zaprojektowany, by dostarczyć wygodnego doświadczenia oglądania wideo. O feedback proszą się też inne rozszerzenia: Tampermonkey - menedżer skryptów, pozwalający spersonalizować zawartość witryn, oraz Microsoft Personal Shopping Assistant - inteligentna karta zakupowa współpracująca z wieloma sklepami internetowymi. Jak zaznacza Dona, wszystkie te rozszerzenia można zainstalować w dowolnej kompilacji Anniversary Update.

Zmiany w procesach uwierzytelniania: Po aktualizacji do najnowszych kompilacji Insider Preview możecie zauważyć, że udostępnione urządzenia w sieci domowej zostały usunięte z odpowiadającego im folderu. To samo dotyczy mapowanych dysków sieciowych. Jeśli zmienimy ustawienia sieci na "prywatną" lub "firmową", urządzenia i dyski będą na powrót widoczne. Więcej informacji na ten temat znajduje się na stronie Microsoft Security Bulletin.

Aktualizacje Windows Subsystem for Linux (WSL): WSL w nadchodzącym wydaniu będzie instalować Ubuntu w wersji 16.04 (Xenial) zamiast Ubuntu 14.04 (Trusty). Zmiana ta dotyczy Insiderów, instalujących nowe instancje (lxrun.exe /install lub przy pierwszym uruchomieniu bash.exe). Istniejące instalacje z Trusty nie będą upgrade'owane automatycznie - można tego dokonać samodzielnie poleceniem do-release-upgrade. Możecie też zapoznać się z dokumentacją WSL.

To wszystko, co wiadomo na temat nowych funkcji i zmian w Windows 10 dla PC. Nie dotyczą one specjalnie wydania mobilnego, więc poświęcimy mu nieco uwagi dopiero w kontekście poprawek i znanych problemów. W międzyczasie taką samą listę przedstawimy Wam w odniesieniu do PC.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://blogs.windows.com/windowsexperience/2016/09/28/announcing-windows-10-insider-preview-build-14936-for-pc/

Polecamy również w kategorii Windows Insider