Windows 10 Fall Creators Update oficjalnie wyłoniony!

Windows 10 Fall Creators Update oficjalnie wyłoniony!

 Mateusz Miciński
Mateusz Miciński
08:50
10.10.2017
3644 wyświetlenia

Trzeciego października testerzy z kręgu Fast Ring otrzymali do testów kompilację 16299.15. Dziś już wiadomo, że ta sama kompilacja została oficjalnie potwierdzona jako wersja RTM systemu Windows 10 Fall Creators Update. Wczoraj wieczorem na twitterowym profilu Windows Developer opublikowana została informacja, że to świetny czas, aby opuścić program Windows Insider, albo chociaż przejść do kręgu Release Preview - jeżeli nie zamierzamy brać udziału w testach kolejnej wersji Redstone 4. Informację tę potwierdziły później kolejne portale, jak i sama Dona Sarkar - szefowa programu Windows Insider.

Windows 10 Fall Creators Update RTM 16299.15

Z kolei Mary Jo Foley kilka godzin temu powiedziała, że Microsoft potwierdził kompilację 16299.15 jako wersję gotową systemu Windows 10 Fall Creators Update. Warto dodać, że w ostatnim tygodniu spekulacje na temat wydania finalnego podsycały entuzjastów Microsoftu, jak i wiele serwisów internetowych. My z kolei woleliśmy pozostawić te przypuszczenia dla siebie do czasu potwierdzenia. Tym bardziej, że w zeszłym tygodniu rosyjski serwis Wzor informował, że kompilacja ta trafiła już do producentów sprzętu, tak aby Ci mieli czas na wdrożenie systemu na swoich nowych komputerach. Co więcej, w ostatnich dniach do sieci przedostał się plik XML zawierający spis bodaj wszystkich wersji językowych Windows 10 w kompilacji 16299.15 wraz z odnośnikami do plików ESD hostowanych na serwerach Microsoftu. A jak wiadomo, z takiego pliku stosunkowo szybko i łatwo można przygotować sobie instalacyjny obraz ISO.

Niemniej jednak, w przyszły wtorek (17 października) zadebiutuje Windows 10 Fall Creators Update. Uświadczymy go zarówno na nowym sprzęcie komputerowym w sklepach, w serwisie MSDN, mechanizmie aktualizacji Windows Update, czy też Asystencie aktualizacji systemu Windows 10. Ważne! Jeżeli testowaliśmy system z gałęzi Redstone 3 i nie zamierzamy na chwilę obecną przechodzić do wczesnych wydań Redstone 4, to teraz (dzisiaj) jest ostatnia chwila, aby opuścić testy. Do wyboru mamy dwie możliwości:

  1. Całkowicie opuszczamy testy rozwojowych wersji Windows 10: w tym celu udajemy się do sekcji Niejawny program testów systemu Windows w aplecie Ustawień i klikamy przycisk Przestań otrzymywać kompilacje Insider Preview.
  2. Przechodzimy do wydań przedpremierowych kolejnych aktualizacji dla systemu Windows 10 Fall Creators Update: w tym celu udajemy się do sekcji Niejawny program testów systemu Windows w aplecie Ustawień i z pierwszej rozwijalnej listy wybieramy Wysyłaj mi tylko wczesne aktualizacje.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://twitter.com/windowsinsider/status/917504970278105088

Polecamy również w kategorii Windows 10