Windows 10: Build 9888 trafił do nielicznych testerów

Windows 10: Build 9888 trafił do nielicznych testerów

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
17:55
28.11.2014
2 komentarze
3695 wyświetleń

Microsoft ogłosił niedawno, że nie zamierza wypuszczać już w tym roku kolejnych kompilacji Windows 10. Jak widać, chodziło jedynie o publiczną dystrybucję. Niewielka grupa wybranych 'Insiderów' otrzymała bowiem dostęp do builda 9888. Dziś przyjrzymy się dostrzeżonym w nim nowościom.

Jak piszą testerzy z WinBeta.org, build 9888 jest prawdopodobnie "pierwszym buildem, w którym zastosowano ujednolicone menu kontekstowe w całym systemie. W aktualnych publicznych buildach Windows 10 kliknięcie prawym przyciskiem myszy pliku w Eksploratorze lub na pulpicie skutkuje wysunięciem menu kontekstowego, różniącego się od tego z Menu Start/Ekranu Start. Wygląda na to, że w buildzie 9888 menu kontekstowe jest zunifikowane i wygląda tak samo, jak w Ekranie Start/Menu Start."

Kolejna nowość dotyczy obszaru, związanego z Panelem Sterowania. Dotychczas Windows 10 oferował jego trzy odsłony - tradycyjny Panel i dwie aplikacje Modern - PC Settings i zPC Settings. Build 9888 wprowadza pewne zmiany - zPC Settings jest teraz domyślną apką ustawień, podczas gdy PC Settings zostało przemianowane na 'Settings'. "Nowa apka Ustawień oferuje niemal wszystko, co znajdziemy w aktualnym panelu sterowania." - dodaje WinBeta. Apka 'Settings' zawiera dodatkowo panel wyszukiwarki nad listą opcji. Jego zastosowanie wydaje się oczywiste, choć na razie wyszukiwarka pozostaje jedynie elementem wizualnym.

Build 9888 jest pierwszą kompilacją, opartą o Kernel w wersji 10.0. Nowa wersja jądra NT pojawiła się już więc 'publicznie' (dla wybranych testerów). Najprawdopodobniej build 9883 był ostatnim, który opierał się na jeszcze na NT 6.4.

Wreszcie nowe animacje - minimalizacja i maksymalizacja okien wygląda teraz inaczej. Jak donoszą testerzy z WinBeta, okienka "wślizgują się z i do stanu zmaksymalizowania, zamiast wyskakiwać, jak ma to miejsce w aktualnych, publicznych buildach."

Co wyróżnia build 9888? Jak sugerują beta-testerzy, jest to pierwsza kompilacja typu 'pre-consumer preview', odróżniająca się od aktualnych wersji 'technical preview'. Jest to więc bardzo wczesna wersja poglądowa dla konsumentów, która w nieco ulepszonej odsłonie trafi do szerszego grona 'Insiderów' na początku przyszłego roku.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/windows-10-build-9888-in-the-wild-shows-off-new-animations-and-more

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

  • krystian 22:17 29.11.2014

    Proste, jeśli ten system z nowym jądrem nie będzie obsługiwał programów pisanych jeszcze pod 7, to zbyt wielu chętnych nie znajdzie. Jeśli ktoś wydał parę tysięcy na oprogramowanie w roku 2013 lub 2014 i to śmiga pod 7 i ewentualnie 8, to nie przesiądzie się na nowy system po to by płacić na nowo.

  • Paweł 22:08 06.12.2014

    Dlaczego tyle czasu marnotrawią na zbędne rzeczy? "Menu teraz się wyślizguje" Śmiechu warte. Wolał bym, żeby pokazywało się natychmiast.

Skomentuj

Autor