Windows 10 Anniversary Update zapowiedziane oficjalnie na 2 sierpnia

Windows 10 Anniversary Update zapowiedziane oficjalnie na 2 sierpnia

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
18:35
28.06.2016
3058 wyświetleń

Microsoft oficjalnie zapowiedział aktualizację Anniversary Update na tegorocznej konferencji deweloperskiej BUILD 2016. Będzie to pierwsza tak duża aktualizacja Windows 10, która pod względem objętości i znaczenia przewyższa November Update (uaktualnienie z listopada) i bywa porównywana do Windows 8.1. Jako że mowa o aktualizacji rocznicowej, jej wydania spodziewaliśmy się w okolicach 29 lipca tego roku. Cóż, o wiele się nie pomyliliśmy - Microsoft zamierza udostępnić Anniversary Update 3 dni później.

Microsoft nie po raz pierwszy w historii przekazał pewne informacje zbyt pospiesznie. Informacja o dacie wydania aktualizacji pojawiła się dzisiaj na stronie Microsoft News Center, lecz szybko została z niej usunięta. W tym momencie znajdziemy tam jedynie komunikat: "Oops! That page can’t be found". Od czego jest jednak niesamowite narzędzie, jakim jest Wayback Machine!? Portal gromadzi zapisy (mirrory) wielu stron internetowych, do których nie ma już dostępu konwencjonalnymi metodami. W ten sposób - o ile na stronie dokonano zapisu - można dotrzeć do nieistniejących już stanów stron sprzed kilku godzin czy nawet kilku lat. W taki sposób można właśnie dotrzeć do wspomnianego postu na Microsoft News Center, w którym przeczytamy wyraźnie, że "Microsoft zapowiada dostępność rocznicowej aktualizacji Windows 10 na 2 sierpnia".

Wszystko wskazuje na to, że wyczekiwana informacja została upubliczniona zbyt wcześnie, przez co Microsoft postanowił zdjąć ją z widoku publicznego. Wiemy jednak, że w Internecie (prawie) nic nie ginie, dzięki czemu mamy jasny dowód, że wiadomość pochodzi bezpośrednio od Microsoft. Jeżeli firma nie zmieni w międzyczasie ogłoszonej daty, w ciągu najbliższych tygodni możemy spodziewać się 'finalnego' builda Anniversary Update, wydanego najpierw w Windows 10 Insider Preview. Dlaczego mówimy o kilku tygodniach, kiedy do pierwszych urodzin Windows 10 pozostaje jeszcze ponad miesiąc? Microsoft musi zyskać absolutną pewność, że kompilacja jest na tyle stabilna, bezpieczna i wolna od błędów, by można było ją udostępnić w publicznej gałęzi Public Release. By tego dokonać, firma musi zebrać od Insiderów cały feedback, w tym zgłoszenia z czerwcowego programu Bug Bash, a następnie nanieść ostatnie poprawki.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/windows-10-anniversary-update-available-aug-2-according-to-microsoft-news-center

Polecamy również w kategorii Windows 10