Windows 10 20H2 z pierwszą kompilacją w tym roku (build 19541). Co nowego?

Windows 10 20H2 z pierwszą kompilacją w tym roku (build 19541). Co nowego?

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
21:44
08.01.2020
4641 wyświetlenie

W programie Windows Insider od dłuższego czasu panowały swoiste "świąteczne ferie". Ostatnia kompilacja ukazała się 16 grudnia i w międzyczasie zapowiedziano zmiany w programie, o których pisaliśmy szerzej na początku roku. Dziś nastąpił powrót za sprawą kompilacji 19541 w Fast Ring. Zawiera ona kilka nowości i poprawek, o których przeczytacie poniżej. W związku ze wspomnianymi zmianami, choć z uwagi na numer kompilacji przypisać ją należy do 20H2, funkcje w niej zawarte mogą (ale nie muszą) trafić do 20H1, 21H1 lub zostać wycofane, jeśli ich testy nie zakończą się pomyślnie.

Co nowego w kompilacji 19541 (20H2) dla PC?

Nowa ikona lokalizacji

Jak część Insiderów już zauważyła, Microsoft zaktualizował ikonę, która w obszarze powiadomień sygnalizuje, że aplikacja używa danych lokalizacji. Ikona wygląda tak:

Windows 10 20H2

Architektura aplikacji w Menedżerze zadań

Menedżer zadań oferuje teraz dodatkową informację na temat uruchomionych procesów. Korzystając z zakładki Szczegóły, możemy kliknąć prawym przyciskiem nagłówek kolumny i wybrać kategorię Architektura. W kolumnie tej zobaczymy, czy jest to aplikacja 32-bitowa, czy 64-bitowa.

Windows 10 20H2

Aktualizacja aplikacji Cortana

Microsoft poinformował o przywróceniu szybkich odpowiedzi Bing i stoperów, a także o trwających pracach nad przywróceniem żartów i innych konwersacji z asystentką. Użytkownicy korzystający z angielskiej (USA) wersji językowej mogą już korzystać z przywróconych funkcji, np. prosząc Cortanę o ustawienie stopera na 10 minut lub pytając, kiedy został zbudowany Space Needle.

Windows 10 20H2

Poprawki i inne zmiany

 • Rozwiązano problem, który wpływał na stabilność Ustawień > System.
 • Rozwiązano problem, który mógł skutkować powiadomieniem "Konieczne jest ponowne uruchomienie" w Windows Update, które widniało nawet po wykonanym restarcie.
 • Rozwiązano problem, który mógł skutkować nieoczekiwaną pauzą szybkości aktualizacji w Menedżerze zadań.
 • Rozwiązano problem z Narratorem, który mógł nie odczytywać prawidłowego indeksu aplikacji na liście wszystkich aplikacji w menu Start.
 • Rozwiązano problem z okienkiem Wyszukiwania, które nie wyświetlało akrylowego tła na górze.
 • Rozwiązano problem z Centrum opinii, które nie pokazywało aplikacji ze Sklepu w kategorii Aplikacje.

Znane błędy i problemy

 • Wykryto problemy z niekompatybilnością niektórych wersji oprogramowania anty-cheat BattlEye. Aby zabezpieczyć testerów, którzy mogą mieć te wersje na swoim komputerze, zastosowano blokadę problematycznych kompilacji testowych.
 • Microsoft bada raporty o procesie aktualizacji zawieszającym się na dłuższy czas przy próbie instalacji nowego builda.
 • Microsoft bada raporty na temat wybranych dysków USB 3.0, które nie odpowiadają na Start Code 10 lub 38 po ich podłączeniu.
 • Optymalizowanie dysków w Panelu sterowania nieprawidłowo zgłasza, że optymalizacja nie została nigdy wykonana na niektórych urządzeniach. Optymalizacja przebiega pomyślnie, nawet jeśli UI tego nie odzwierciedla.
 • Sekcja Dokumenty w Ustawieniach > Prywatność ma błędną ikonę (tylko kwadrat).
 • Wycinanie nie działa na drugich monitorach.
 • Timeline nie pokazuje żadnych aktywności.
 • Wyszukiwanie w Outlook nie działa u niektórych Insiderów.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://blogs.windows.com/windowsexperience/2020/01/08/announcing-windows-10-insider-preview-build-19541/

Polecamy również w kategorii Listy zmian w kompilacjach