Menu kategorii
 • Windows 10 - jest już lista zmian w buildzie 14393.82

  Windows 10 - jest już lista zmian w buildzie 14393.82

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  18:21
  20.08.2016
  3299 wyświetleń

  Miniony tydzień z perspektywy użytkownika Windows 10 Insider Preview był dość kłopotliwy. We wtorek Microsoft udostępnił aktualizację zbiorczą 14393.82 dla PC i smartfonów w kręgu Release Preview, niemniej jednak jej zawartość pozostawała nieznana. Wczoraj firma po raz kolejny ogłosiła udostępnienie tego samego wydania, tym razem nie precyzując, o którą gałąź Windows Insider chodzi (choć wiemy, że z Release Preview dostępność rozszerzyła się na Slow Ring). Ostatnia aktualizacja to KB3176934, zaś wtorkowa - KB3176932.

  Początkowo nieznana lista zmian została w końcu opublikowana wewnątrz aplikacji Centrum Opinii (Feedback Hub). Poprawek jest całkiem sporo, więc jeśli używacie jeszcze kompilacji poglądowych z gałęzi Redstone 1, warto zajrzeć do Windows Update.

  Co nowego w aktualizacji zbiorczej 14393.82?

  • Poprawiona stabilność w Network Controller, DNS server, bramkach sieciowych, Storage Spaces Direct, Group Managed Service Accounts, zdalnym wywoływaniu procedury (RPC), PowerShell, Internet Explorer, łączeniu drukarek, jądrze Windows, Media Core, Sklepie, trybie Connected Standby, usłudze Cluster Health, debugowaniu hiperwizora oraz Active Directory.
  • Poprawione funkcjonowanie Storage Spaces Direct (S2D) z wieloma węzłami lub dyskami, przewijanych list w Xbox, pozyskiwania adresów DHCP, zapytań Active Directory i usługi Cluster Health.
  • Rozwiązany problem z uruchamianiem gier w Xbox One przy użyciu menu Cast to Device.
  • Rozwiązany problem z rozpoznawaniem zdarzeń (akcji) myszy w Internet Explorer.
  • Rozwiązany problem z renderowaniem i skalowaniem osadzonych tabel w Internet Explorer.
  • Rozwiązany problem z aktualizacją interfejsu w trybie osobliwości (Quirks Mode) w Internet Explorer 11.
  • Rozwiązany problem z odłączaniem węzłów z usługi Cluster.
  • Windows 10 Mobile powinien już prawidłowo wyświetlać opcje 3G i 4G.
  • Rozwiązane problemy z MDM w Azure Active Directory; kompatybilnością oprogramowania; renderowaniem czcionek Yu Gothic; prędkością połączeń z klastrami; uruchamianiem aplikacji Netflix w Xbox One; odtwarzaniem muzyki i kontrolą głośności w Xbox; zatrzymywaniem wideo w aplikacji Filmy i TV; niepoprawnym skalowaniem okna dialogowego przy pierwszym uruchomieniu IE; instalacją sterowników; Windows Update for Business; instalowaniem aplikacji po resecie urządzenia; bootowaniem z włączonymi Hyper-V i BitLocker; Cache Manager; Cluster Health; brakującym obrazie na ekranie blokady; synchronizacją Intune i Azure Active Directory; połączeń Skype przez Wi-Fi; jakością streamingu; anulowaniem pobierania ze Sklepu; rozszerzeniami w Microsoft Edge; interfejsem ekranu blokady po wybudzeniu z hibernacji i nie tylko.

  Jeśli zainstalowaliście już wcześniej wtorkową aktualizację, ze zbiorczej aktualizacji piątkowej o tym samym numerze trafi do was tylko jedna nowość:

  • Poprawiona optymalizacja rozmiaru pobieranych aktualizacji.

  Jak nietrudno zauważyć, rozpoczął się już proces poprawiania Windows 10, przygotowujący system na nowe funkcje z gałęzi Redstone 2. Przez pewien czas nowe buildy i aktualizacje zbiorcze dla już istniejących będą więc zawierać niemal wyłącznie poprawki techniczne, a nowości funkcjonalnych spodziewamy się dopiero w następnych miesiącach. Tu jednak radzimy zapoznać się nowościami z dedykowanej gałęzi w ostatnim buildzie 14905.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: http://www.neowin.net/news/here-is-the-full-changelog-from-windows-10-build-1439382-for-pc-and-mobile

  Polecamy również w kategorii Windows 10