Menu kategorii
 • Większość administratorów nie uważa półrocznych aktualizacji Windows za przydatne

  Większość administratorów nie uważa półrocznych aktualizacji Windows za przydatne

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  15:52
  21.09.2020
  1916 wyświetleń

  Microsoft obiecał użytkownikom Windows 10 aktualizacje w kadencji półrocznej i od ponad 5 lat dotrzymuje słowa. Praktycznie z wyjątkiem October 2018 Update wszystkie z dotychczasowych jesiennych aktualizacji były raczej niewielkimi pakietami uzupełniającymi z poprawkami i niewielką garścią nowych funkcji. I choć instalują się one szybciej od wiosennych, dla administratorów IT ich wdrażanie wiąże się z pracą, której nie rekompensuje dostarczana zawartość. Dobitnie potwierdzają to wyniki ostatniej ankiety.

  Ankietę przeprowadziła Susan Bradley, która moderuje listę mailingową PatchMangement.org. Jest to miejsce, gdzie administratorzy dyskutują o aktualizacjach i wymieniają informacje. W badaniu wzięło udział blisko 500 respondentów. Pytanie dotyczyło tego, czy wydawane dwa razy do roku aktualizacje Windows są użyteczne.

  Ankieta Windows 10

  58% adminów uważa, że półrocze aktualizacje są albo nieprzydatne (24%), albo rzadko przydatne (34%). 22% uważa je za neutralne, a jedynie 20% za użyteczne. To wiele wyjaśnia i nie wymaga specjalnego komentarza. Interesujące za to wydaje się to, jak zmieniły się opinie adminów IT na przestrzeni dwóch ostatnich lat.

  Ankieta Windows 10

  Jeszcze w 2018 roku aż ~70% badanych odpowiedziało, że update'y co pół roku są albo nieprzydatne (35%), albo rzadko przydatne (34.5%). Odsetek uważających je za użyteczne wzrósł z 12% do 20%, a za neutralne — z 18% do 22%. Przyznamy, że to trochę zaskoczenie. W końcu aktualizacje, takie jak October 2018 Update czy nawet Fall Creators Update z 2017 roku, rzeczywiście wnosiły do systemu wiele przydatnych i interesujących funkcji. Dopiero od czasu November 2019 Update przybrały postać "service packów" z niewielką liczbą nowości. Z drugiej strony admini mogli przed dwoma laty być pod świeżym wrażeniem October 2018 Update, który w chwili premiery był najbardziej wadliwą aktualizacją w historii Dziesiątki — do tego stopnia, że został wstrzymany do czasu naniesienia poprawek.

  Choć dziś administratorzy nieco bardziej przychylnym okiem patrzą na półroczne aktualizacje, to nadal jedynie co piąty uważa je za przydatne. Również my za niegłupi pomysł uważamy, aby aktualizacje Dziesiątki odbywały się tylko raz do roku. Dlaczego? Odpowiedź znajdziecie w naszym artykule: Windows to nie usługa, tylko system operacyjny. Czas się z tym pogodzić.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://mspoweruser.com/the-majority-of-it-professionals-think-bi-annual-windows-10-updates-are-rarely-if-ever-useful/

  Polecamy również w kategorii Windows 10