Widżety, wprowadzanie odręczne i nowe aplikacje w emulatorze Surface Duo

Widżety, wprowadzanie odręczne i nowe aplikacje w emulatorze Surface Duo

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
20:06
19.02.2021
1571 wyświetlenie

Microsoft udostępnił aktualizację emulatora Surface Duo. Napłynęły do niego przykładowe aplikacje z kodem, które pozwalają lepiej zapoznać się z unikalnymi działaniami na tym urządzeniu. Testerzy zyskują też dostęp do widżetów, aplikacji do notatek/wprowadzania odręcznego oraz edytorów zdjęć i kodu.

Sample

Zacznijmy od sampli. Zostały one stworzone w Kotlin i prezentują działanie Surface Duo w różnych scenariuszach. Wszystkie fragmenty kodu udostępnione są w Open Source i można je znaleźć w publicznym repo na GitHub.

Emulator Surface Duo

Każdy z przykładów zorientowany jest na konkretne działania, takie jak przeciągnij-i-upuść, widok podwójny, kąty nachylenia zawiasów, szczegóły listy, zdarzenia pióra, szablon dwóch stron, panel towarzyszący, rozszerzone kanwy, nowa aktywność na drugim ekranie, wiele instancji itd.

Widżet

Próbka dostarcza kompletną implementację widżetu, wliczając w to czytnik RSS, który wyświetla podsumowanie bloga na ekranie głównym telefonu.

Emulator Surface Duo

TwoNote

OneNote już był — teraz czas na TwoNote. 😉 Aplikacja do sporządzania notatek integruje wiele funkcjonalności dla dwóch ekranów, w tym szablony dla dwóch ekranów, przeciąganie i upuszczanie oraz zdarzenia pióra.

Emulator Surface Duo

Photo Editor

Photo Editor to prosta aplikacja do edytowania obrazów, demonstrująca szablon UX panelu towarzyszącego oraz przeciąganie i upuszczanie na dwóch ekranach.

Emulator Surface Duo

Source Editor

Source Editor to aplikacja do edytowania źródeł, zawierająca edytor i formatter HTML umożliwiające edytowanie i podgląd sformatowanego kodu źródłowego w czasie rzeczywistym.

Emulator Surface Duo

W ostatnim czasie Microsoft zaktualizował również Surface Duo SDK oraz Surface Duo Design Kit. Więcej informacji znajdziecie w linku źródłowym poniżej.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.onmsft.com/news/surface-duo-emulator-update-adds-support-for-widget-inking-photo-editor-app-samples

Polecamy również w kategorii Surface Duo