Menu kategorii
 • Wiatr w żagle, czyli ważna poprawka dla OneDrive na Linuksa

  Wiatr w żagle, czyli ważna poprawka dla OneDrive na Linuksa

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  15:50
  24.03.2017
  2251 wyświetlenie

  Microsoft bardzo chciałby osiągnąć spójność swoich aplikacji dla różnych systemów. Choć po części dążenie to pozostaje w sferze życzeniowej, ważne poprawki i aktualizacje docierają nawet na te mniej popularne platformy. Przykładem jest rozwiązanie problemu z klientem przeglądarkowym OneDrive w systemach Linux, który to pracował znacznie wolniej niż w innych systemach.

  Problem został początkowo opisany na forum Microsoft, gdzie okazało się, że OneDrive dla Firm działa w ślimaczym tempie poprzez przeglądarki Chrome czy Firefox. Gdy użytkownik logował się jednak z poziomu Windows, wykorzystując to samo łącze, problem nie występował. Zauważono też, że gdy niektóre z user-agent strings (tekst wysyłany przez przeglądarkę do strony, by zidentyfikować siebie oraz OS) wskazywały na Internet Explorer lub Microsoft Edge, OneDrive nabierał tempa. Oczywiście mogło to sugerować, że Microsoft faworyzuje użytkowników swoich przeglądarek. Jak było naprawdę?

  Microsoft ogłosił, że zidentyfikował błąd i wprowadził poprawki, które obowiązują od 22 marca: "Sprawdziliśmy, że StaticLoad.aspx, strona zajmująca się prefetchowaniem zasobów w tle dla aplikacji Office online, używała linka prefetchującego mechanizm przeglądarki tylko dla wybranych platform (iOS, Chrome OS, Mac, Windows), ale nie czyniła tego względem Linuksa, który z uwagi na mniej efektywną technikę doświadczał problemu. Możecie być pewni, że nie było to zamierzone. To raczej przeoczenie. Optymalizacja prefetchingu została wyłączona i będzie włączona ponownie niedługo po przetestowaniu i udostępnieniu aktualizacji StaticLoad.aspx dla Linuksa". Według innego posta na forum Microsoft Community problem został już rozwiązany: "Niektórzy mogli wcześniej doświadczać problemów z dostępem do OneDrive dla Firm na Linuksa. Chcemy poinformować was, że problem ten został w pełni rozwiązany".

  Cóż, niektórzy mogą odnieść wrażenie, że Gigant z Redmond traktuje użytkowników Linuksa po macoszemu, jednak w tym przypadku firma dość rzetelnie zajęła się problemem.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://www.neowin.net/news/microsoft-patches-onedrive-slowdown-issue-on-linux

  Polecamy również w kategorii OneDrive dla firm