Menu kategorii
 • Wiadomości, kalendarz i zadania na jednym ekranie w Outlook w przeglądarce

  Wiadomości, kalendarz i zadania na jednym ekranie w Outlook w przeglądarce

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  18:24
  29.07.2021
  3369 wyświetleń

  W zeszłym tygodniu pisaliśmy o nowym widoku "Tablica" w Outlook, który jest zbiorczym widokiem w module kalendarza, zestawiającym zarówno podgląd terminów i spotkań, zadań do wykonania, jak i notatek i innych elementów. Dziś chcemy się przyjrzeć nowym funkcjom przeglądarkowego Outlooka: panelowi bocznemu "Mój dzień", przeciąganiu do niego maili i zadań, tworzeniu zadań na podstawie zaznaczonego tekstu i nie tylko.

  Panel boczny "Mój dzień" w Outlook Web

  Przełączanie się między kontekstami wiąże się często ze spadkiem efektywności. Za każdym razem, gdy przechodzimy do innego e-maila, widoku kalendarza czy zadania, tracimy produktywny czas i musimy wrócić do tego, co robiliśmy wcześniej (o ile nie wypadnie nam to z głowy).

  Outlook

  Aby pomóc zniwelować ten efekt, Microsoft wprowadza widok side-by-side poczty, kalendarza i zadań w internetowej aplikacji Outlook. Widok ten otwiera całkiem nowe możliwości produktywne!

  Przeciągnij i upuść e-mail w panelu "Mój dzień", aby utworzyć zadanie

  Jeśli duża część Twoich zadań ma początek w mailach, funkcja ta pomoże Ci zabrać się do nich szybciej i łatwiej. Po prostu przeciągnij wiadomość ze skrzynki i upuść w panelu "Mój dzień", aby dodać ją jako zadanie w To Do albo wydarzenie w kalendarzu.

  Zadania utworzone metodą przeciągnij-i-upuść będą dodawane do domyślnej listy zadań w To Do. Aby dodać je na inną listę, wybierz listę z wysuwanego menu opcji na karcie To Do przed przeciągnięciem wiadomości.

  Przeciągnij i upuść zadanie, aby zablokować czas w kalendarzu

  Blokowanie czasu to skuteczny sposób na załatwianie spraw. "Mój dzień" w Outlook zapewnia teraz łatwy i intuicyjny sposób blokowania czasu na zadania w kalendarzu. Otwórz kalendarz w aplikacji webowej Outlook, kliknij ikonę "Mój dzień" w górnym nagłówku, kliknij kartę "To Do", a następnie przeciągnij i upuść zadanie z tego miejsca do kalendarza.

  Zaznacz tekst w mailu, aby utworzyć zadanie, i edytuj je w panelu bocznym

  Przeciąganie całej wiadomości e-mail w celu utworzenia zadania może czasem nie mieć sensu. Dlatego też Outlook daje możliwość tworzenia zadania jedynie w oparciu o zaznaczony tekst. Jak z tego skorzystać?

  Zaznacz fragment wiadomości e-mail, który chcesz dodać jako zadanie, kliknij ikonę "To Do", która pojawi się nad zaznaczeniem, i już — zadanie zostanie utworzone w Microsoft To Do. Otworzy się również panel boczny "Mój dzień", który umożliwia edycję lub dodawanie notatek do nowo utworzonego zadania.

  Inne funkcje dostępne w panelu "Mój dzień"

  • Dodawanie i pokazywanie zadań, których termin upływa dzisiaj, na karcie "Kalendarz" w panelu bocznym.
  • Dodatkowe opcje, takie jak dodanie terminu lub przypomnienia do zadania, po kliknięciu dowolnego zadania na panelu bocznym prawym przyciskiem.
  • Otwieranie pełnej aplikacji internetowej Microsoft To Do.

  Microsoft dodaje, że możemy również uzyskać dostęp do tego samego panelu bocznego "Mój dzień" z poziomu office.com.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://techcommunity.microsoft.com/t5/microsoft-to-do-blog/stay-organized-in-outlook-web-with-a-side-by-side-view-of-your/ba-p/2594713

  Polecamy również w kategorii Outlook