"Wiadomości i zainteresowania" z paska zadań teraz również jako widżet w Edge

"Wiadomości i zainteresowania" z paska zadań teraz również jako widżet w Edge

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
18:47
13.01.2021
1309 wyświetleń

W zeszłym tygodniu ukazała się kompilacja 21286 systemu Windows 10, w której zadebiutował panel "Wiadomości i zainteresowania" (News and interests) na pasku zadań. Jest to wysuwane menu z dynamiczną zawartością, taką jak aktualności i pogoda, która aktualizuje się w ciągu dnia. Użytkownik może spersonalizować tę tablicę, wybierając treści, które najbardziej mu pasują. Teraz analogiczne doświadczenie trafiło do Microsoft Edge.

News and interests to funkcjonalność, którą póki co mogą testować jedynie Windows Insiderzy z USA, UK i kilku innych regionów. Prawdopodobnie tak samo wygląda sprawa w Edge. Aby ją włączyć w przeglądarce, należy otworzyć Ustawienia i przejść do zakładki Nowa karta. Tam powinna znajdować się nowa sekcja Get search and personalized news anytime, a w niej przełącznik Show Web widget when you start your computer. Jego włączenie spowoduje, że na stronie nowej karty będzie wyświetlany widżet z pogodą, aktualnościami etc.

Web widget

Nieco zastanawiający jest opis "pokazuj widżet sieci Web, gdy włączam komputer", który mógłby sugerować, że jest on niezależny od okna przeglądarki. Z drugiej strony opcja widnieje na stronie ustawień nowej karty. Jak dodaje portal Techdows, tablica widżetu aktualizuje się w czasie rzeczywistym bez konieczności otwierania Edge. Dostępna jest w dwóch układach: pulpitu i pionowym. Istnieje możliwość jej kontrolowania w ustawieniach strony nowej karty Edge.

Wydaje się, że to bardzo wczesna implementacja — na tyle, że Microsoft jeszcze o niej nie wspominał, mimo że analogiczne doświadczenie w Windows 10 zostało opisane bardzo szeroko. Dla nas, jako użytkowników z Polski, jest to i tak póki co tylko ciekawostka. Nie jest jasne, czy i kiedy "Wiadomości i zainteresowania" wyjdą poza wspomniane wcześniej regiony.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.deskmodder.de/blog/2021/01/13/microsoft-edge-web-widgets-werden-in-den-browser-integriert/

Polecamy również w kategorii Edge