Wersja systemu na pulpicie

Wersja systemu na pulpicie

 Daniel Karcz
Daniel Karcz
00:00
22.09.2006
6 komentarzy
16011 wyświetlenie

Pulpit jest miejscem w systemie, który jest przez nas najczęściej oglądany. Umieszczamy tam tapety, które mają pozytywnie nastroić nas do życia, układamy sobie ikonki plików oraz folderów w optymalny sposób. Jednak oprócz tych standardowych czynności ten element systemu możemy dostosować w mniej spotykany sposób, mianowicie prosta zmiana wartości w rejestrze pozwoli nam na wyświetlenie wersji Windows XP tuż nad paskiem zadań niedaleko zegarka.

Nasze zmagania zaczynamy od uruchomienia Edytora rejestru, klikamy Start, Uruchom... i wpisujemy polecenie regedit. W tym momencie na ekranie pojawi się wspomniane wcześniej narzędzie, pozostaje nam odszukać odpowiedni klucz: HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop. Kolejnym krokiem będzie edytowanie poprzez dwukrotne kliknięcie wartości PaintDesktopVersion.

W polu Dane wartości: modyfikujemy znajdujący się tam wpis do cyfry 1, następnie klikamy OK, zamykamy Edytor rejestru i uruchamiamy ponownie komputer by zobaczyć wyniki naszej pracy.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii Zaawansowana zmiana opcji systemu

Komentarze

 • tom 19:00 30.06.2007

  Czy można zmienić to co jest wyświetlane na jakiś własny napis lub coś dodać do istniejącego?

 • chris 16:18 02.07.2007

  bardzo fajna rzecz

 • Skroban 23:51 28.02.2008

  Sprytne...

 • Rychu 16:05 27.03.2008

  Dzieki za pomoc :D

 • Maxton 08:55 25.10.2008

  Jak się tego pozbyć gdy wartość w rejestrze jest prawidłowa tzn 0.Tak mi załatwił pulpit jakiś "pomagacz" zainstalowany niegdyś(przez głupotę).Teraz gdy mam ładną tapetę pulpitu i nowy przezroczysty pasek z ikonami(na górze),a sam pulpit nie jest zaśmiecony,ten napis w dolnym prawym rogu poprostu szpeci.Autor tego programiku napisał mi że nie wie dlaczego tak się stało(nie u wszystkich użytkowników windowsa).Podał mi właśnie tą w/w ścieżkę dostępu do rejestru i kazał mi zmienić właśnie ta wartość z 1 na 0.Wartość jest prawidłowa i co teraz?Konia z rzędem temu,kto potrafi to odkręcić.Tak to jest jak się instaluje nieautoryzowane oprogramowanie,czyli tzw pomagacze.(nigdy więcej!!!)Ludzie pomóżcie.Ponoć Polak potrafi...

 • rysiek 19:53 14.10.2012

  Rychu, wez wywal tego kompa i kup se nowego. tam na pewno nie bedzie pomagaczy.

Skomentuj

Autor