W końcu coś ruszyło w aplikacji Facebook Beta dla Windows 10

W końcu coś ruszyło w aplikacji Facebook Beta dla Windows 10

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
18:50
08.06.2018
1266 wyświetleń

Po dość długim okresie bezczynności Facebook wreszcie zaktualizował swoją aplikację Beta dla użytkowników Windows. Co więcej, aktualizacja wnosi nie tylko poprawki, ale też nowe funkcje. Nowe przynajmniej dla Windows 10, jako że ich debiut miał miejsce nawet parę lat temu w dużo popularniejszych wersjach Facebooka na Androida, iOS i oczywiście przeglądarki. Jeśli zatem używacie Facebooka w formie aplikacji z Microsoft Store, będziecie w końcu na czasie.

Facebook (Beta) dla Windows 10

Facebook oferuje teraz użytkownikom Windows funkcję dodawania kompozycji do postów - tą samą, która dostępna jest w pozostałych wydaniach aplikacji. Dzięki niej użytkownicy mogą wybrać różne kolory kompozycji/tła dla pisanych postów. Funkcja sprawdza się, gdy naszą wiadomość chcemy wyróżnić na tle pozostałych. Co więcej, użytkownicy mogą teraz dodawać do swoich postów gify, ankiety i prośby o poradę. Te nowe elementy stanowią dodatek do zdjęć, filmów i danych o lokalizacji, które były dostępne wcześniej.

Zmienił się też nieco interfejs aplikacji. Facebook poprawił takie jego elementy, jak okna dialogowe, strony profilowe i wygląd przycisków, dzięki czemu estetyka stała się bardziej spójna zarówno z "językiem designu" Microsoftu w Windows 10, jak i designem typowym dla Facebooka. Aktualizacja jak na standardy Facebooka wydaje się ogromna i choć niewiele znaczy dla tych, którzy łączą się z portalem za pomocą przeglądarki Edge (czy - co bardziej prawdopodobne - Chrome albo Firefoksa), to dla posiadaczy tabletów i hybryd może robić prawdziwą różnicę.

Aktualną wersję Facebook (Beta) pobierzemy bezpłatnie z Microsoft Store.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/facebook-beta-for-windows-finally-picks-up-some-new-features/

Polecamy również w kategorii Facebook