W czerwcu rozpoczną się testy Windows 10 21H1

W czerwcu rozpoczną się testy Windows 10 21H1

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
13:19
25.05.2020
1438 wyświetleń

W poście na blogu Microsoft ujawnił szczegóły zbliżających się zmian w programie Windows Insider. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie to, że wpis pojawił się na DirectX Developer Blog i dotyczył WSL (linuksowej implementacji w Windows), a nie na Windows Experience Blog, który jest pierwszym miejscem na przekazywanie takich komunikatów. Co ciekawe, fragment dotyczący programu został szybko usunięty... Tyle że w internetach nic nie ginie.

Jak już wiadomo, na dniach ma się odbyć publiczna premiera May 2020 Update. Takie wydarzenie pociąga ze sobą różne zmiany, w tym w programie niejawnych testów systemu Windows 10. Skoro półroczna aktualizacja zostanie wydana, Fast Ring powinien zacząć przyjmować kompilacje z następnej gałęzi. Tyle że według Microsoftu nie będzie to 20H2, lecz 21H1. W usuniętym fragmencie czytamy:

Wsparcie dla DxCore, D3D12, DirectML i NVIDIA CUDA trafi do kompilacji Fast w Windows Insider już wkrótce. Fast Ring jest obecnie w naszej gałęzi systemu Manganese (Mn). Spodziewamy się, że Fast Ring przełączy się na naszą gałąź Iron (Fe) pod koniec czerwca, wystawiając tę nową funkcjonalność Insiderom.
— Steve Pronovost, Partner Development Lead, Microsoft

Nazywanie gałęzi Windows 10 pierwiastkami to jeden z wewnętrznych sposobów Microsoftu na porządkowanie aktualizacji. Istotne teraz jest to, że Iron (Fe) to oznaczenie 21H1, a nie 20H2, czyli najbliższej (po maju) głównej aktualizacji. Głównej, choć już nie "większej". Wszystko wskazuje na to, że November 2020 Update będzie jedynie dodatkiem do May 2020 Update — tak samo jak miało to miejsce w wiosennej i jesiennej aktualizacji 2019 roku. Dużą aktualizacją będzie dopiero May 2021 Update i jego testy również będą trwały około roku. Obecnie w Fast Ring udostępniane są kompilacje 20H2. Spodziewamy się więc, że w czerwcu przejdą one do Slow Ring.

Wspomniany wpis na blogu został przez Microsoft wyedytowany, ale na szczęście jego kopia zachowała się. Można ją zobaczyć na portalu Wayback Machine.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://web.archive.org/web/20200519235210/https://devblogs.microsoft.com/directx/directx-heart-linux/

Polecamy również w kategorii Windows Insider