Visual Studio 2022 17.3 ułatwia tworzenie aplikacji dla Teams

Visual Studio 2022 17.3 ułatwia tworzenie aplikacji dla Teams

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
15:30
10.08.2022
1064 wyświetlenia

Microsoft wypuścił aktualizację Visual Studio 2022 17.3. Dostarcza ona wsparcie dla .NET MAUI, możliwość tworzenia aplikacji dla Microsoft Teams, ulepszenia C++, Azure Container Apps i poprawione Live Unit Testing. Więcej szczegółów poniżej.

Główną nowością tego wydania jest przejście .NET MAUI z wersji Preview do Release Channel. Wsparcie obejmuje teraz funkcje produktywne, które pomogą szybko budować i dostarczać aplikacje klienta .NET na Androida, iOS, macOS i Windows z pojedynczej bazy kodu (.NET Multi-platform App UI zastępuje XamarinForms). Niektóre z tych narzędzi to Hot Reload, Live Visual Tree i XAML Live Preview.

.NET MAUI

Kolejna ważna nowość to Teams Toolkit for Visual Studio. Ułatwia on rozpoczęcie tworzenia aplikacji dla Teams z wykorzystaniem UI w karcie, powiadomień na kanale, wywoływaniem zadań z poleceń czatu i nie tylko. Zestaw narzędzi pozwala szybko zbudować aplikację Teams, która postuje powiadomienia na czacie lub kanale z triggera ASP.NET Web API lub Azure Function, używając szablonu projektu. Z kolei opcja Command Bot ułatwia tworzenie aplikacji, która odpowiada na polecenia na czacie i wyświetla spersonalizowane wiadomości na czacie lub kanale. Teams Toolkit pomaga również automatycznie skonfigurować Bot Framework dla aplikacji Teams.

Teams Toolkit for Visual Studio

Visual Studio 2022 w wersji 17.3 zawiera też trochę ulepszeń w obszarach C++ i Live Unit Testing, a także dodaje wsparcie dla wdrażania do Azure Container Apps.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://devblogs.microsoft.com/visualstudio/visual-studio-2022-17-3-is-now-available/

Polecamy również w kategorii Visual Studio