Menu kategorii
 • Visio 2003 - często zadawane pytania

  Visio 2003 - często zadawane pytania

   Microsoft
  Microsoft
  00:00
  01.01.2005
  8781 wyświetlenie
  Znajdź odpowiedzi na często zadawane pytania (FAQ) na temat Visio 2003.

  Informacje ogólne

  Czym jest Visio 2003?
  Visio 2003 to rozwiązanie do rysowania i diagramowania, które pomaga przekształcać koncepcje techniczne i biznesowe w graficzne diagramy. Korzystaj z Visio, aby formułować, dokumentować oraz komunikować istotne informacje, w profesjonalny sposób wywierając wpływ na swoich słuchaczy.

  Obraz graficzny może być potężnym środkiem do przekazywania informacji, jednak większość pakietów oprogramowania graficznego wymaga od użytkowników posiadania artystycznych zdolności, aby móc stworzyć ilustrację odpowiedniej jakości; Visio natomiast zostało zaprojektowane z myślą o ludziach, którym swobodne rysowanie przysparza problemów, a jednocześnie środki graficzne są im niezbędne do przekazywania ważnych informacji. Twórz diagramy z Visio 2003, korzystając z narzędzi do formatowania oraz wcześniej zdefiniowanych symboli Microsoft SmartShapes®; dodawaj tło, tytuły i obramowania stron.

  Komu używanie Visio może przynieść korzyści?
  Praktycznie każdy może skorzystać na używaniu Visio. Microsoft Office Visio Standard 2003 pomaga osobom związanym zawodowo z biznesem łatwo tworzyć diagramy, które umożliwią im zademonstrowanie tego, w jaki sposób funkcjonują ich przedsiębiorstwa. Użytkownikom zajmującym się techniką, jak np. specjaliści IT, deweloperzy oprogramowania, inżynierzy czy planiści przestrzeni, Microsoft Office Visio Professional 2003 dostarcza wszechstronnych narzędzi do diagramowania, które pomogą im w przekazywaniu informacji o charakterze technicznym poprzez proste diagramy.

  Obecnie tworzę już diagramy przy użyciu programów Word i PowerPoint. Do czego jest mi potrzebne Visio?
  Podczas gdy inne programy Office, takie jak Microsoft Word czy Microsoft PowerPoint®, oferują jedynie podstawowe funkcje diagramowania, Visio jest specjalistycznym narzędziem przeznaczonym do diagramowania, które pomoże ci z łatwością tworzyć szerokie spektrum diagramów. W przeciwieństwie do innych programów Office, Visio może być wykorzystywane do automatycznego tworzenia diagramów i realizowania zadań, lub też do przenoszenia danych do raportów i przechowywania informacji wewnątrz każdego z symboli.

  Jakich zdolności artystycznych potrzebuję, aby korzystać z Visio?
  Żadnych. Dzięki Visio możesz z łatwością tworzyć diagramy, używając inteligentnych, wcześniej zdefiniowanych szablonów i symboli SmartShapes. Możesz zacząć od samouczków, dostępnych w menu Pomocy, a ponadto dostawcy rozwiązań Visio  zapewniają szkolenia na poziomie podstawowym i zaawansowanym.

  Co nowego znajdę w Visio 2003?
  W skład Visio 2003 wchodzą udoskonalone funkcje diagramowania, nowe szablony, uaktualnione możliwości importowania i eksportowania, ulepszone metody współpracy z innymi aplikacjami, i wiele innych zaawansowanych funkcji, zaprojektowanych z myślą o programistach i zaawansowanych użytkownikach.

  Dlaczego powinienem przejść na nowszą wersję?
  Jest wiele powodów, dla których warto przejść na wersję Visio 2003, takich jak nowe szablony i narzędzia przeznaczone do używania podczas burzy mózgów, uaktualnione narzędzia do diagramowania, oraz udoskonalone metody współpracy z innymi aplikacjami. Aby dowiedzieć się więcej, zajrzyj na stronę 10 najważniejszych argumentów za używaniem Visio 2003.

  Czy pliki Visio 2002 są kompatybilne z Visio 2003, i vice versa?
  Tak. Możesz otwierać i korzystać z dowolnego diagramu Visio, pochodzącego z każdej z jego poprzednich wersji, w środowisku Visio 2003. Możesz otworzyć diagram Visio 2003 w środowisku Microsoft Visio 2002 lub Visio 2000, zachowując uprzednio dany diagram w formacie pliku Visio 2002/2000. Uwaga:  Niektóre specjalistyczne funkcjonalności mogą być niedostępne po zachowaniu diagramu we wcześniejszej wersji.

  Jakie produkty wchodzą w skład linii Visio 2003?
  Rodzina produktów Visio obejmuje Visio Standard 2003 oraz Visio Professional 2003.

  W jakich językach jest dostępne Visio 2003?
  Visio 2003 jest dostępne w 17 językach:
  • chiński (uproszczony)

  • fiński

  • norweski

  • chiński (tradycyjny)

  • francuski

  • polski

  • czeski

  • niemiecki

  • portugalski (Brazylia)

  • duński

  • włoski

  • hiszpański

  • holenderski

  • japoński

  • szwedzki

  • angielski

  • koreański

  W jaki sposób mogę używać Visio 2003 razem z innymi programami systemu Microsoft Office System?
  Możesz używać Visio 2003 z programami Office aby:
  • Kłaść nacisk na istotne punkty. Podkreślaj i wyjaśniaj istotne punkty w codziennych kontaktach biznesowych, wstawiając bogate w informacje diagramy Visio do arkuszy kalkulacyjnych Microsoft Excel, wiadomości elektronicznych Microsoft Outlook®, dokumentów Microsoft Word, oraz prezentacji Microsoft PowerPoint®.
  • Bezpośrednio modyfikować swoje diagramy. Dzięki funkcji bezpośredniej edycji nie musisz już wracać do oryginalnego diagramu, żeby go zmodyfikować. Pracując na innym programie Microsoft Office, po prostu dwukrotnie kliknij na diagram, aby znaleźć się w środowisku edycyjnym Visio, i dokonaj zmian.
  • Przesyłać swój schemat kolorów PowerPoint. Stwórz diagram Visio w programie PowerPoint, a następnie prześlij schemat kolorów slajdu do swojego diagramu.
  • Przeprowadzać burze mózgów. Przenieś diagram burzy mózgów (oparty na nowym szablonie) do dokumentu Word w formie szkicu, aby bez trudu porządkować i przekazywać pomysły, zgłoszone podczas spotkań.
  • Tworzyć kalendarze. Stwórz kalendarz w Visio na bazie danych z programu Outlook, korzystając z narzędzi Visio, aby dostosować do swoich upodobań jego wygląd i sposób obsługi.
  • Tworzyć osie czasu projektów i wykresy Gantta. Generuj osie czasu i wykresy Gantta, importując zadania i punkty zwrotne projektu z programu Microsoft Project. Ponadto dane przechowywane w wykresach Gantta i osiach czasu Visio mogą być eksportowane do programu Microsoft Project. Korzystaj z Visio, aby stworzyć struktura podziału pracy na bazie Microsoft Project datO.
  Czy mogę dostosować Visio 2003 do własnych potrzeb?
  Stwórz oparte na Visio rozwiązania, które będą odpowiadać potrzebom twojej firmy, przy pomocy narzędzi Visio 2003 tools, takich jak:
  • ActiveX Controls. Korzystaj z ActiveX® Controls firmy Microsoft, aby włączyć funkcje rysowania programu Visio do twojego projektu programistycznego.
  • The Shape Studio. Twórz biblioteki symboli przy pomocy tego narzędzia Visio.
  • The Visio SDK. Visio Software Development Kit (SDK) firmy Microsoft dostarcza próbek kodu, narzędzi, dokumentacji oraz Primary Interop Assemblies (PIAs) do tworzenia niestandardowych rozwiązań.
  Czy Visio umożliwia dyskretną instalację i inne formy administrowanych instalacji?
  Tak. Visio 2003 obsługuje także kreatory instalacji zaawansowanej oraz kreatory konfiguracji konserwacji systemu.

  W jaki sposób Visio 2003 pomaga w zarządzaniu procesami handlowymi?
  Kluczowym, pierwszym krokiem w kierunku zarządzania każdego rodzaju procesem handlowym (BPM) jest stworzenie czytelnego obrazu tegoż procesu. Visio pomoże ci w szybkim udokumentowaniu i stworzeniu mapy procesów handlowych w twojej organizacji, oferując zarazem lepszy wgląd w zasady działania tych procesów.

  Jakie środki są dostępne, aby pomóc mi w użytkowaniu Visio jako narzędzia do zarządzania procesami biznesowymi?
  Ekipa Visio pracuje z tobą, aby dostarczyć ci zarówno narzędzi, jak i informacji, umożliwiających pomyślne ukończenie procesu BPM. W ich skład wchodzą szablony startowe i samouczki w trybie online, a także niestandardowe rozwiązania partnerskie oraz szkolenia.

  Czy mogę zintegrować Visio 2003 z innymi technologiami firmy Microsoft?
  Tak, Visio 2003 umożliwia integrację z następującymi technologiami:

  • Exchange Server. Używaj kreatora w programie Visio, aby tworzyć wykresy organizacyjne na bazie globalnej listy adresów Microsoft Exchange Server.
  • SQL Server i Access. Używaj Visio Professional, aby dokumentować bazy danych Microsoft SQL Server™ i Microsoft Access poprzez odtwarzanie kodu źródłowego istniejących schematów, lub też w celu projektowania struktury zaproponowanych baz danych, korzystając z diagramów encji. Twórz lub modyfikuj diagramy Visio, łącząc je z bazą danych.
  • Visual Studio .NET. Używaj Visio Professional, aby tworzyć w języku UML (Unified Modeling Language) diagramy projektów programistycznych Microsoft Visual Studio® .NET poprzez odtwarzanie kodu źródłowego struktury klasy. Visio obsługuje rozszerzenia napisane w językach Microsoft Visual Basic® .NET i C#, oraz serwisy sieciowe XML. W skład Visio wchodzi makrorejestrator oraz zintegrowany edytor Visual Basic for Applications (VBA).
  • BizTalk Server. Używaj Visio, aby projektować lub dokumentować procesy biznesowe, a następnie dynamicznie współdzielić dane poprzez standardy procesu XML, takie jak >old domain exit (ODX) lub business process execution language (BPEL); automatyzuj zadania przy pomocy Microsoft BizTalk® Server.
  • Windows Server. Używaj Visio Professional, aby dokumentować lub projektować dla organizacji topologię usług katalogowych Microsoft Windows Server™ Active Directory®, przeznaczoną do użytku podczas planowania wdrażania oraz migracji.
  Jakie programy do treningu i certyfikacji, przeznaczone dla użytkowników, mogą pomóc mi w nauczeniu się obsługi Visio 2003?
  Aby uzyskać informacje, skontaktuj się z dostawcami rozwiązań Visio .

  Jakie są wymagania systemowe dla Visio 2003?
  Przejrzyj Visio 2003 - wymagania systemowe.

  Visio Standard 2003

  Dlaczego powinienem używać Visio Standard 2003?
  Użytkownikom związanym zawodowo z biznesem Visio Standard dostarcza wyspecjalizowanych funkcji diagramowania, które pomogą ci w wykonywaniu zadań takich, jak dokumentowanie procesów, organizowanie i mapowanie wykresów, oraz diagramowanie osi czasu projektów.

  Jakie nowe elementy znajdę w Visio Standard 2003?
  W skład nowych funkcji Visio Standard 2003 wchodzą:

  • Szablon burzy mózgów. Przenieś diagram burzy mózgów (oparty na szablonie) do dokumentu Word w formie szkicu, aby z łatwością porządkować i przekazywać pomysły, zgłoszone podczas spotkań.
  • Możliwość dodawania ilustracji i kropkowanych ścieżek zależności do wykresów organizacyjnych. Importuj ilustracje swoich pracowników do wykresów organizacyjnych i demonstruj istotne struktury raportowania.
  • Możliwość tworzenia kalendarzy przy pomocy Outlook datO. Importuj swoje dane z kalendarza Outlook do Visio, aby zapewnić sobie łatwe przeglądanie o odnotowywanie.
  • Ulepszony szablon Oś Czasu. Nowa funkcjonalność pozwala ci na podział wielu osi czasu.
  • Kategoria diagramowania procesów biznesowych. Sięgnij po specjalistyczne narzędzia, niezastąpione podczas dokumentacji niemal każdego procesu biznesowego.
  Jaka jest różnica między Visio Standard 2003 a Visio Professional 2003?
  Visio Standard umożliwia użytkownikom tworzenie diagramów biznesowych, takich jak schematy blokowe, wykresy organizacyjne i harmonogramy projektów. Visio Professional łączy w sobie symbole i rozwiązania z Visio Standard z symbolami i rozwiązaniami, umożliwiającym inżynierom tworzenie diagramów IT, WWW, programistycznych, inżynierskich, i innych diagramów technicznych.
  Porównaj funkcje Visio 2003 Standard i Visio 2003 Professional.

  Visio Professional 2003

  Dlaczego powinienem używać Visio Professional 2003?
  Visio Professional stanowi doskonałe narzędzie dla inżynierów; dostarcza wyspecjalizowanych funkcji diagramowania w najróżniejszych kategoriach technicznych. Niezależnie od tego, czy jesteś inżynierem elektrykiem, planistą przestrzeni w budynkach, czy deweloperem oprogramowania, możesz korzystać z Visio Professional w celu stworzenia diagramu na potrzeby projektu.

  Jakie nowe elementy znajdę w Visio Professional 2003?
  W skład nowych i ulepszonych funkcji wchodzą:

  • Szablon Diagram Stelażu.
  • Zaktualizowane symbole sieci.
  • Udoskonalone rozwiązanie do mapowania stron WWW.
  • Szablon interfejsu użytkownika (UI) Microsoft Windows® XP.
  • Ulepszone wspomaganie włączania danych do planów budowlanych

  Ceny i sposoby zamawiania

  Ile będzie kosztowało Visio 2003?
  Informacje o cenach i możliwościach przejścia na nowszą wersję znajdziesz na stronach informacji cenowych systemu Microsoft Office (j. ang.). Tylko ceny detaliczne są obecnie dostępne.

  Czy Visio 2003 będzie dołączone do Microsoft Office 2003 Editions?
  Nie. Visio 2003 będzie dostępne jedynie jako samodzielny produkt; nie zostanie dołączone do żadnej z wersji Office 2003 Editions. Dowiedz się więcej o programach dostępnych w Office 2003 Editions.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Microsoft Visio 2003