Menu kategorii
 • VLC na Windows Phone dostępna dla zarejestrowanych beta-testerów

  VLC na Windows Phone dostępna dla zarejestrowanych beta-testerów

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  14:47
  05.12.2014
  2406 wyświetleń

  Są takie aplikacje, na które użytkownicy danego systemu czekają miesiącami a nawet latami. Jedną z nich jest VLC, wszechstronny odtwarzacz plików multimedialnych. Dziś użytkownicy Windows Phone mogą już pobrać apkę VLC for WP Beta. Jest w tym jednak pewien haczyk.

  Apka znajduje się w fazie beta i została udostępniona jedynie dla tych, którzy zarejestrowali się jako testerzy. Zespół VideoLAN przygotował ograniczoną liczbę licencji testowych. Niezarejestrowani wcześniej użytkownicy po raz kolejny będą musieli obejść się smakiem. Twórcy nie przewidują bowiem otwarcia apki na kolejnych beta testerów. Oficjalnie w Sklepie Windows Phone znajdują się tylko dwa (dość oszczędne w wyrazie) zrzuty ekranu, przedstawiające działanie aplikacji - jej interfejs i wizualizacje. Do sieci wyciekło jednak nieoficjalne wideo, dzięki któremu możemy zobaczyć VLC w działaniu.

  VLC - jako klasyczna aplikacja, odtwarzająca cała masę formatów wideo i muzycznych - zyskała niebywałą popularność na wielu platformach. W tym roku pojawiła się także w wersji Modern dla Windows 8. Największy brak (app gap) aplikacji odczuwali dotychczas użytkownicy Windows Phone. Niektórzy twórcy posuwali się nawet do tworzenia komercyjnych, nieoficjalnych 'odpowiedników' VLC, które po wykryciu sprawy zostały uznane za fałszywki i usunięte z oferty Sklepu. Zaprezentowana dziś wieczorem apka - choć jeszcze w wersji beta - to zapowiedź ogólnodostępnego i darmowego VLC dla wszystkich użytkowników "Mobilnych Okienek".

  Aplikację VLC for WP Beta dla Windows Phone 8.1 możemy pobrać ze Sklepu Windows Phone. Niemniej jednak będzie ona funkcjonalna jedynie w przypadku, gdy dokonaliśmy wcześniejszej rejestracji w programie testowym.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: http://www.windowscentral.com/vlc-beta-windows-phone

  Polecamy również w kategorii Sklep Windows Phone