VBScript zostanie wyłączony w Internet Explorer 11 w najbliższy Patch Tuesday

VBScript zostanie wyłączony w Internet Explorer 11 w najbliższy Patch Tuesday

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
23:26
02.08.2019
1004 wyświetlenia

Na początku 2017 roku Microsoft rozpoczął proces wyłączania VBScript w Internet Explorerze 11, by dać światu możliwość przygotowania się na jego domyślne wyłączenie. Co ciekawe, już dwa lata wcześniej było wiadomo, że obsługa VBScript będzie jedną z rzeczy, które Edge nie przejmie po swoim poprzedniku, jako że powszechnym językiem sieci stał się JavaScript. Teraz na zmianę powinni przygotować się użytkownicy IE.

Microsoft Edge Team zapowiedział, że zmiana, która wyłączy VBScript, będzie częścią aktualizacji zbiorczych Windows 7, 8 i 8.1, które ukażą się 13 sierpnia 2019 roku, czyli w drugi wtorek miesiąca (Patch Tuesday). To samo zostało już wykonane dla Windows 10 w aktualizacji z 9 lipca.

Należy podkreślić, że chodzi o domyślne wyłączenie, a nie całkowitą blokadę języka skryptowego. Zainteresowani mogą go włączać/wyłączać dla konkretnych witryn w strefach Internet i Witryny z ograniczeniami, poprzez Edytor rejestru oraz poprzez Edytor lokalnych zasad grupy.

VBScript, czyli Microsoft Visual Basic Scripting Edition, to język skryptowy, który debiutował w 1996 roku i pozwalał administratorom tworzyć potężne narzędzia do zarządzania komputerami z obsługą błędów, podprogramami i innymi zaawansowanymi konstruktami. W tym aspekcie jego rolę przejął PowerShell.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://blogs.windows.com/msedgedev/2019/08/02/update-disabling-vbscript-internet-explorer-windows-7-8/

Polecamy również w kategorii Internet Explorer