Menu kategorii
 • Uważajcie na funkcję Oczyszczanie dysku w October 2018 Update!

  Uważajcie na funkcję Oczyszczanie dysku w October 2018 Update!

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  20:23
  10.10.2018
  5190 wyświetleń

  Oczyszczanie dysku od niepamiętnych czasów było jedną z podstawowych funkcji w Windows, która pozwalała zwolnić nieco miejsca na dysku, usuwając pliki tymczasowe, miniatury, pliki z Kosza i inne pliki, które mogą zaśmiecać nasz dysk. Z narzędzia można korzystać niemal po omacku, ale w October 2018 Update obejmuje ono więcej niż można się było spodziewać. Teraz trzeba uważać, żeby nie stracić cennych plików!

  Z narzędzia oczyszczania korzystamy, klikając prawym przyciskiem myszy ikonę dysku w folderze Ten komputer, wybierając Właściwości a następnie Oczyszczanie dysku. Przed nami pojawia się lista plików do usunięcia, na której część pozycji zaznaczona jest domyślnie, jednak to użytkownik decyduje, co chce usunąć. Wystarczy kliknąć OK. Teraz jednak, jeśli zdążyliśmy już zaktualizować Windows 10 do wersji 1809, na liście tej pojawia się folder Pobrane. Jak wiadomo, jest to domyślna lokalizacja pobierania dla plików z Internetu.

  Oczyszczanie dysku

  Na szczęście folder Pobrane nie jest zaznaczony domyślnie, ale jeśli przyzwyczailiśmy się do zaznaczania na tej liście wszystkiego, możemy tę nowość zwyczajnie przeoczyć. Pobrane nie jest być może najlepszym miejscem do długotrwałego przechowywania ściągniętej z Internetu zawartości (z oczywistych przyczyn radzilibyśmy utworzyć sobie taki folder na partycji innej niż systemowa), niemniej jednak często znajduje się w nim ważna zawartość.

  Oczyszczanie dysku nadal pozostaje narzędziem bezpiecznym, choć teraz użytkownik powinien zachować szczególną uwagę, gdyż przez zwykłe niedopatrzenie może trwale usunąć ważne pliki.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://www.neowin.net/news/pay-attention-to-disk-cleanup-in-the-october-2018-update-or-lose-your-downloads

  Polecamy również w kategorii Windows 10