Menu kategorii
 • Uwaga na nowe, zainfekowane obrazy ISO z Windows 11

  Uwaga na nowe, zainfekowane obrazy ISO z Windows 11

   Łukasz Klimkiewicz
  Łukasz Klimkiewicz
  15:25
  20.05.2022
  1105 wyświetleń

  Zscaler - firma zajmująca się monitorowaniem zagrożeń w sieci poinformowała o pojawieniu się zupełnie nowych domen, z których można brać zainfekowane obrazy ISO z systemem Windows 11. Witryny wyświetlane przez te domeny są bliźniaczo podobne do oficjalnych stron Microsoftu i pozwalają pobrać Windows 11 jednym kliknięciem.

  Malware Vidar zakotwiczony w obrazie atakuje urządzenie przez ataki phishingowe z wykorzystaniem sieci społecznościowych. Jedną z takich sieci jest Mastodon, znany już z bardzo niskiego poziomu bezpieczeństwa i wiadomo, że jest powszechnie stosowany jako platforma pośrednia. Zagrożenie występuje również w komunikatorze Telegram. Jak typowe wirusy typu malware Vidar może zbierać wszystkie informacje o użytkowniku komputera. Dane osobiste, historia przeglądanych stron, dane logowania i portfele kryptowalut.

  Specjaliści z Zscaler informują też, że w podobny sposób rozprzestrzeniania jest zainfekowana wersja Adobe Photoshop.

  Trzeba dodać, że Windows 11 jest dostępny praktycznie za darmo. Możliwość aktualizacji z Windows 10 do Windows 11 posiada większość użytkowników Dziesiątki, która w ostatnich latach była preinstalowana na właściwie wszystkich modelach laptopów najpopularniejszych producentów. Jeżeli więc laptop lub komputer spełniają wymagania, nie warto rozglądać się Jedenastką z podejrzanego źródła.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://www.zdnet.com/article/fake-domains-offer-windows-11-installers-but-deliver-malware-instead/

  Polecamy również w kategorii Windows 11