Menu kategorii
 • Universal Control od Apple? Mysz Bez Granic działa w Windows od lat!

  Universal Control od Apple? Mysz Bez Granic działa w Windows od lat!

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  16:01
  08.06.2021
  1570 wyświetleń

  Wczoraj na konferencji WWDC 2021 Apple przedstawił Universal Control, nową funkcję pozwalającą używać klawiatury, myszy i gładzika na komputerach Mac i iPad, która współpracuje z maksymalnie trzema urządzeniami. Pozwala ona także używać myszy lub gładzika do przeciągania i upuszczania zawartości między urządzeniami. Czy wobec tego użytkownicy Windows zostali w tyle? Bynajmniej. Na platformie istnieje przynajmniej kilka takich rozwiązań.

  Na Windows działa kilka aplikacji o funkcjonalności podobnej do Universal Control. Przykładowo właściciele akcesoriów Logitech mogą sięgnąć po jego aplikację Logitech Flow, która pozwala bez problemu sterować nawet trzema komputerami za pomocą jednej myszy, a także kopiować i wklejać zawartość, obrazy i dokumenty między trzema komputerami. Jeszcze innym rozwiązaniem, któremu przyjrzymy się tu bliżej, jest Mouse Without Borders, czyli "Mysz bez granic" od Microsoft. Co ciekawe, historia tej aplikacji sięga aż 2011 roku, kiedy to została wydana jako projekt Microsoft Garage.

  Mouse Without Borders umożliwia sterowanie nawet czterema komputerami z systemem Windows za pomocą jednej myszy i klawiatury. Pozwala to kopiować tekst lub przeciągać i upuszczać pliki między wszystkimi tymi urządzeniami, a także skorzystać z wielu unikalnych opcji, takich jak:

  • Kontrola wielu maszyn za pomocą jednego zestawu mysz + klawiatura.
  • System peer-to-peer: każda maszyna może być maszyną nadrzędną.
  • Tryb wielokrotny: powtarzanie klawiatury/myszy na wszystkich maszynach.
  • Wspólny schowek: kopiowanie tekstu/zrzutu ekranu/obrazu z jednego komputera i wklejanie na inne urządzenia.
  • Wsparcie dla metody przeciągnij-i-upuść, by przerzucać plik między komputerami.
  • Selektywne przechwytywanie ekranu (Ctrl + Shift + S).
  • Wsparcie dla ekranu logowania i kontroli konta użytkownika (UAC).

  Jak widać, nie potrzebujemy sprzętu Apple'a, aby móc kontrolować całą flotę PC jedną myszą i klawiaturą. Wystarczy do tego aplikacja Mouse without Borders, którą pobierzemy za darmo z Microsoft Download Center. Aplikacja współpracuje nie tylko z Windows 10, ale też z Windows 8/8.1, Windows 7 i różnymi wersjami Windows Server.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://www.microsoft.com/en-in/download/details.aspx?id=35460

  Polecamy również w kategorii Windows 10