Udostępnione linki dostępne pod ręką. Nowe rozszerzenia Edge wydane przez Microsoft

Udostępnione linki dostępne pod ręką. Nowe rozszerzenia Edge wydane przez Microsoft

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
19:14
04.03.2021
1552 wyświetlenia

Do tej pory Microsoft opublikował już parę kilka rozszerzeń i motywów dla Edge w jego sklepie z dodatkami. Niedawno do tej kolekcji dołączyły dwa rozszerzenia związane z wyszukiwaniem udostępnionych linków. Noszą one nazwy Links Recall History oraz Links Recall Omnibox i są już dostępne do pobrania.

Rozszerzenia te mają nam pomóc zaoszczędzić czas poprzez wyświetlanie wszystkich udostępnionych linków na stronie "Historia", która zastępuje nową kartę, oraz poprzez wyszukiwanie na pasku adresu. Jak czytamy w opisie:

Wysyłamy i otrzymujemy duże ilości linków każdego tygodnia pracy. Kiedy jednak naprawdę potrzebujemy ich użyć, możemy nie pamiętać, jak dany link się nazywał lub czy w ogóle go otwieraliśmy. Obecne procesy, w których użytkownicy muszą ponownie wyszukiwać swoje linki, mogą być trudne i czasochłonne. Użytkownicy poświęcają czas i energię, próbując wyszukać linki, które zostały im udostępnione, a czasami które udostępnili sami, szukając ich w różnych aplikacjach, sprawdzając wiadomości e-mail i na czacie, a czasem prosząc kogoś innego, by wyszukał albo ponownie wysłał im te linki.
— Microsoft

Tworząc te dodatki, Microsoft postawił za cel pomóc użytkownikom w zaoszczędzeniu czasu i wysiłków poprzez uczynienie udostępnionych użytkownikowi/przez użytkownika linków wyszukiwalnymi na stronie historii w przeglądarce Edge. Zobaczmy, jak to działa.

Links Recall History

Rozszerzenie to po zainstalowaniu zastępuje stronę nowej karty w Edge stroną historii. Jako że Edge z automatu blokuje takie zmiany wykonywane przez rozszerzenia (w tym jego własne rozszerzenia, co już miało miejsce w przeszłości), musimy sami włączyć je ponownie. Na chwilę obecną wygląda na to, że prawdziwe udostępnione linki jeszcze tu nie działają, niemniej jednak strona historii działa poprawnie, wyświetlając całą historię przeglądania z ostatniego tygodnia, z wczoraj lub z dzisiaj.

Edge - udostępnione łącza

Warto dodać, że Microsoft planuje uczynić funkcjonalność tego rozszerzenia natywną dla Edge. Wstępne jej wydanie w formie rozszerzenia ma pomóc firmie zebrać feedback, nim zdecyduje się dodać ją do przeglądarki. Firma zaznacza też, że wspomniana strona nie jest "właściwą" stroną historii, a jedynie ją naśladuje.

Links Recall Omnibox

Links Recall Omnibox umożliwia podgląd linków, do których uzyskiwaliśmy ostatnio dostęp, na pasku adresu. Gdy rozszerzenie jest włączone, nie zobaczymy żadnych zmian wizualnych, natomiast kiedy wpiszemy na pasku adresu "Links", a następnie spację lub tabulator, wywoła to zwrócenie linków udostępnionym nam lub przez nas w oparciu o kolejne słowa kluczowe.

Edge - udostępnione łącza

Również w przypadku tego dodatku Microsoft liczy na feedback testerów, niemniej jednak nie potwierdza, czy planuje zintegrować tę funkcjonalność na stałe z przeglądarką, tak by rozszerzenie nie było już potrzebne.

Oba nowe rozszerzenia można już pobrać ze sklepu z dodatkami Edge: Links Recall History | Links Recall Omnibox


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://techdows.com/2021/03/microsofts-new-extensions-for-edge-lets-you-find-links-shared-w-by-you.html

Polecamy również w kategorii Edge