Udostępnianie połączenia internetowego

Udostępnianie połączenia internetowego

 Microsoft
Microsoft
00:00
07.04.2006
7931 wyświetlenie

Wszystkie funkcje usługi ICS dostępne w systemie Windows XP Home Edition są również dostępne w systemie Windows XP Professional (szczegóły można znaleźć w sekcji Udostępnianie połączenia internetowego poświęconej systemowi Windows XP Home Edition w niniejszym dokumencie).

Zasady grup uwzględniające lokalizację w usłudze ICS
Unikatową cechą mechanizmu ICS w systemie Windows XP Professional są zasady grup uwzględniające lokalizację. Rozwiązanie to jest przydatne dla użytkowników mobilnych. Jeśli komputer wyposażony w system Windows XP Professional funkcjonuje w ramach domeny, administrator domeny może utworzyć zasady grupy uniemożliwiające udostępnianie połączenia internetowego w sieci firmowej. Po przeniesieniu komputera do domu funkcja ta jest dostępna, ponieważ zasady te nie dotyczą sieci domowej użytkownika.

Uwaga: Funkcja udostępniania połączenia internetowego w systemie operacyjnym Windows XP Professional jest dostępna tylko w przypadku, gdy komputer działa w ramach grupy roboczej lub pracuje autonomicznie. Jeśli komputer funkcjonuje w ramach domeny, opcje łączenia z Internetem będą zgodne z zasadami określonymi przez administratora systemu.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii Informacje zaawansowane