Menu kategorii
 • Tworzenie folderu publicznego

  Tworzenie folderu publicznego

   Amadeusz Labuda
  Amadeusz Labuda
  00:00
  02.02.2018
  1777 wyświetleń

  Na sprawne działanie firmy składa się ogromna masa czynników. Jednym z nich jest zdolność pracowników do szybkiej i efektywnej wymiany plików, niezależnie od ich typu. W dzisiejszych czasach używa się w tym celu, rzecz jasna, zwykle usług takich jak SharePoint czy też dyski chmurowe, jednakże nie zawsze tak było – ich swego rodzaju pierwowzorem były bowiem foldery publiczne Exchange Online. Co istotne, ten właśnie sposób przechowywania danych w niektórych przedsiębiorstwach utrzymał się aż po dziś dzień i mimo że jest on toporny w swoim działaniu, to nadal funkcjonuje. W tym krótkim poradniku przedstawimy Wam, jak w prosty sposób utworzyć Folder publiczny w Exchange. Zaczynajmy!

  Okno tworzenia folderu publicznego

  Aby utworzyć Folder publiczny:

  1. Logujemy się do Office 365 przy użyciu danych administracyjnych.
  2. Przechodzimy do działu Administrator.
  3. Klikamy na widocznej po lewej stronie liście pozycję Centra administracyjne, po czym wybieramy Exchange.
  4. Zostaniemy przeniesieni do Centrum administracyjnego programu Exchange, z poziomu którego podejmiemy dalsze czynności. Z widocznej po lewej stronie listy wybieramy foldery publiczne, a następnie zakładkę skrzynki pocztowe folderów publicznych.
  5. Zanim przystąpimy do tworzenia właściwego folderu publicznego, musimy na jego potrzeby utworzyć odrębną skrzynkę pocztową. Zaczynamy od wybrania ikony +, po czym w pustą rubrykę wpisujemy pożądaną nazwę i potwierdzamy poprzez kliknięcie przycisku Zapisz. Gdy już tego dokonamy, przechodzimy do zakładki foldery publiczne.
  6. Również w tym miejscu rozpoczynamy od kliknięcia ikony +, co otworzy nam monit tworzenia nowego folderu publicznego. Po wpisaniu nazwy folderu w odpowiednie pole możemy zakończyć proces jego tworzenia za pomocą przycisku Zapisz. Jeśli chcemy, w dolnej rubryce wpisać możemy także niestandardową ścieżkę do folderu publicznego, jednak nie jest to wymagane.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Administracja