Menu kategorii
 • Trwałe kasowanie danych

  Trwałe kasowanie danych

   Paweł Wujczyk
  Paweł Wujczyk
  00:00
  24.03.2006
  10358 wyświetleń

  Czasami zamiast chcieć zarchiwizować dane chcemy je zniszczyć. Wiemy już jednak po przeczytaniu poprzednich artykułów, że dane skasowane w tradycyjny sposób można odzyskać za pomocą specjalnego programu. Na szczęście dla tych, którzy rzeczywiście chcą usunąć na zawsze pliki istnieją aplikacje, które robią to. Zazwyczaj sposób wykonania przez je tego zadania jest dość prosty: w miejsce na dysku gdzie znajdowały się poprzednio informacje zostają zapisane losowe bity. Jednak nie jest to robione raz, takie programy potrafią zapisywać w to samo miejsce nawet sto razy losowe informacje. Wszystko po to aby nikt już nigdy nawet w specjalistycznych laboratoriach nie był wstanie odzyskać danych.

  Jednym z takich programów jest Eraser 5.7 jest to aplikacja darmowa. Po zakończeniu instalacji możemy zamknąć główne okno programu. Nie będzie ono nam potrzebne. Aplikacja integruje się z Windows XP. Jeżeli chcemy skasować teraz jakieś dane wybieramy je a potem klikamy na nie prawym przyciskiem myszy. Zauważmy, że w menu pojawiła się nowa pozycja Erase.

  Po kliknięciu na nią pojawi się okno potwierdzenia usunięcia. Po wybraniu przycisku YES nasze dane zostaną nieuchronnie skasowane.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Archiwizacja