Menu kategorii
 • Trwają prace nad Teams for Life. Microsoft zatrudnia weteranów Facebooka i Google

  Trwają prace nad Teams for Life. Microsoft zatrudnia weteranów Facebooka i Google

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  17:08
  09.09.2021
  1548 wyświetleń

  Teams for Life to nazwa używana szczególnie często na przełomie 2019 i 2020 roku, na krótko przed premierą konsumenckiej funkcjonalności Teams w ramach Microsoft 365 dla użytkowników domowych. Funkcjonalność ta sprowadziła się do przełączania się między kontami służbowymi i prywatnymi w ramach tej samej aplikacji. Koncepcja wersji "for Life" jednak nie umarła, a co więcej, do prac przy niej Microsoft rekrutuje wyjątkowych specjalistów.

  Microsoft zatrudnił kolejną ważną postać w swojej grupie technologii konsumenckiej. Jest nią Amit Fulay, były lider produktu w Facebooku i Google, a teraz VP produktu w Microsoft. Fulay będzie pracował nad inicjatywą znaną wewnętrznie jako "Teams for Life" albo w skrócie "TfL". Ma ona na celu dalsze rozszerzenie zasięgu platformy do komunikacji i współpracy na rynku konsumenckim. Fulay będzie odpowiadał przed Manikiem Guptą, byłym CPO w Uber, który niedawno dołączył do Microsoft jako CVP zespołów Teams Consumer, Skype i GroupMe.

  W wewnętrznym memo ogłaszającym to zatrudnienie Gupta powiedział, że doświadczenie Fulaya w budowaniu komunikacji i produktów społecznościowych w Google i Facebooku będzie dla nas bezcenne w budowaniu światowej klasy produktu TfL i będzie turbodoładowaniem naszego myślenia zorientowanego na klienta w całym Microsoft. Na dalsze plany nieco światła rzuca również oferta pracy z 28 maja, zgodnie z którą celem jest zrewolucjonizowanie sposobu, w jaki przyjaciele i rodziny komunikują się i współpracują:

  Nasz zespół jest odpowiedzialny za tworzenie NOWEJ oferty konsumenckiej Microsoft Teams. Będziemy to robić poprzez poszerzenie mocy Teams poza scenariusze służbowe na wasze życie prywatne. Czy jesteś zajętym rodzicem, ogarniającym życie rodzinne, czy po prostu chcesz pozostawać w kontakcie i synchronizacji z tymi, którzy liczą się najbardziej, oferta konsumencka Teams zmniejszy zapotrzebowanie na różne narzędzia, a zamiast tego zaoferuje jedno centrum dla osób indywidualnych, grup i rodzin — do współpracy, pozostawania w kontakcie i organizacji.
  — Microsoft

  Fullay zaczął swoją karierę w Microsoft w 2007 roku, tuż po skończeniu college'u, a w nowej notatce stwierdza, że jest to trochę jak powrót do domu. Wcześniej pracował on już z Guptą w Google, gdzie kierował zespołem komunikacji w czasie rzeczywistym, a także był współtwórcą Google Hangouts, Duo i Allo. Ostatnio kierował zespołem Facebook News Feed.

  Co się zaś tyczy konsumenckiej funkcjonalności Teams i Teams for Life, wciąż jest więcej pytań niż odpowiedzi. Od premiery tej pierwszej minie niedługo półtora roku i... od tamtego czasu niewiele się zmieniło. Podczas gdy nowe funkcjonalności dedykowane firmom i edukacji liczy się w dziesiątkach, te stricte konsumenckie są nieliczne, ale najwyraźniej ma się to zmienić.

  Zapewne sporo z tym wspólnego ma aplikacja Czat z Microsoft Teams, która została zintegrowana z Windows 11. Jej zastosowanie jest wyraźnie konsumenckie, co pozwala zerwać z etykietą komunikatora biznesowego, na jaką zapracował sobie Teams przez pierwsze trzy lata bytności na rynku. Dostępność praktycznie out of the box na pasku zadań Windows 11 również podniesie świadomość istnienia tej oferty wśród użytkowników domowych.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://www.geekwire.com/2021/microsoft-hires-google-facebook-product-vet-building-teams-life-consumer-group/

  Polecamy również w kategorii Teams