To on wpłynął na wygląd Windows i Office. Główny designer odchodzi z Microsoftu

To on wpłynął na wygląd Windows i Office. Główny designer odchodzi z Microsoftu

 Wojciech Błachno
Wojciech Błachno
09:59
26.08.2019
1620 wyświetleń

Peter Skillman ogłosił właśnie na Twitterze, że opuszcza Microsoft. Kim jest ten człowiek i dlaczego powinniśmy się tym faktem przejąć? Skillman znacząco wpłynął na to, jak obecnie prezentują się od strony wizualnej usługi Microsoftu. Był między innymi szefem zespołu projektowego odpowiedzialnego za design systemu MeeGo Nokii, map HERE, a po przejęciu fińskiego giganta przez Microsoft stał się jego etatowym designerem.

Najpierw pracując nad rozwojem IoT, po kilku miesiącach został dyrektorem generalnym Core UX dla komputerów stacjonarnych, tabletów i telefonów z systemem Windows. Pod jego kierownictwem zobaczyliśmy kilka nowych funkcji i ulepszeń, w tym nowy interfejs Share UI, usprawnione Centrum Akcji, motywy w Microsoft Store i usprawniony tryb tabletowy. W 2017 został dyrektorem odpowiedzialnym za design Skype. Pod jego kierownictwem Microsoft przeprojektował środowisko Skype na wielu platformach. W ubiegłym roku Skillman został dyrektorem designu Outlook. Podobnie jak Skype, Outlook jest teraz odświeżany na różnych platformach.

Nie wiadomo jeszcze, jakie dalsze kroki w zawodowej karierze poczyni Skillman, ale fakt jest taki, że miał on ogromny wpływ na wygląd usług Microsoftu. Kto go zastąpi i z czym ta zmiana będzie się konkretnie wiązać, tego jeszcze nie wiadomo. Windows 10, pakiet Office i pozostałe usługi Microsoft stale się zmieniają i obecnie wdrażany jest w nich Fluent Design, którego elementy pojawiają się w kolejnych miejscach. Więcej na temat wkładu Skillmana w wygląd usług Microsofu możecie przeczytać na jego stronie internetowej.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/veteran-product-designer-peter-skillman-is-leaving-microsoft/

Polecamy również w kategorii Microsoft