To-Do teraz jako inteligentna funkcja w Wordzie

To-Do teraz jako inteligentna funkcja w Wordzie

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
21:51
07.11.2018
0 komentarzy
307 wyświetleń

Microsoft To-Do jest stosunkowo młodą aplikacją, jednak nie brakuje jej fanów - także w naszej redakcji. 😉 Aplikacja jest zaskakująco prosta, a jednocześnie bardzo przydatna, gdyż pozwala nam tworzyć listy zadań do zrobienia, kontrolować te zadania i dzięki połączeniu z chmurą mieć do nich stały dostęp z poziomu telefonu i komputera. Inaczej będzie to wyglądać w programie Word, bo do akcji wkracza tu sztuczna inteligencja.

To-Do jako wbudowana funkcja w Wordzie podobna jest do aplikacji mobilnej i pecetowej nie tylko z nazwy. W obu przypadkach chodzi o planowanie rzeczy do zrobienia, niemniej jednak domyślnie inny jest charakter tych rzeczy. O ile aplikacja pozwala nam planować dowolne czynności, o tyle funkcja dla Worda skupia się na tym, co mamy do napisania lub wstawienia. Łatwo się w tym pogubić, dlatego już spieszymy z wyjaśnieniami.

Kiedy piszemy tekst w Wordzie, często zdarza się tak, że chcemy do danego fragmentu jeszcze powrócić lub zostawić to miejsce do późniejszej edycji dla innych. Aby nie męczyć się później z szukaniem, możemy ten fragment jakoś zaznaczyć - kolorem, rzędem znaków X czy funkcją komentarza. Sposobów jest wiele i jedne są bardziej toporne, inne bardziej funkcjonalne. To-Do w kontekście Worda jest bez wątpienia funkcjonalny i - co najważniejsze - inteligentny. Dzięki tej funkcji Word sam zrozumie, kiedy ma do czynienia z takim "placeholderem". Przykładowo, użytkownik może napisać TODO: skończyć tę sekcję albo <<wstaw tu zakończenie>>, a Word rozpozna te oznaczenia i doda do listy w panelu, który pomoże nam szybko odnaleźć takie oznaczenia.

To-Do Word

Obok oznaczeń typowo "do zrobienia" wspierane jest również @wzmiankowanie. Oznacza to, że możemy wspomnieć o którymś z naszych kontaktów i go w ten sposób oznaczyć, aby przykładowo wprowadził w danym miejscu dokumentu zmiany. To jednak na razie tylko początek. Microsoft zapowiada, że w najbliższych miesiącach rozwinie funkcjonalność To-Do o rozpoznawanie wielu różnorodnych sugestii. Jeśli np. napiszemy <<tutaj wstawić wykres sprzedaży>>, Word użyje Microsoft Search, aby zasugerować właściwe treści. Microsoft Search jest potężnym narzędziem wyszukiwania, obejmującym wszystkie dostępne nam materiały w Windows 10 i Office 365. Dzięki temu nie będziemy musieli przedzierać się przez dziesiątki folderów, by znaleźć właściwy plik - wystarczy, że o nim napiszemy, a AI zajmie się resztą!

Napędzana przez sztuczną inteligencję funkcjonalność To-Do jest już dostępna dla Office Insiderów na komputerach Mac. Wkrótce zostanie również dodana do aplikacji Word dla Windows i w wersji przeglądarkowej.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.microsoft.com/en-us/microsoft-365/blog/2018/11/07/collaborate-with-others-and-keep-track-of-to-dos-with-new-ai-features-in-word/

Polecamy również w kategorii Office 365

Komentarze

Skomentuj

Autor